گوگل کروم و موزیلا فایرفاکس از بهترین مرورگرها برای گوشی‌ها و تبلت‌های اندرویدی محسوب می‌شوند. دو مرورگر مطرح که برای سیستم عامل‌های مختلف و از جمله اندروید منتشر شده و ویژگی‌هایی مثل امنیت و سرعت بالا و بروزرسانی منظم موجب برتریشان شده است. در ادامه با قابلیت‌های مرورگر اندرویدی Firefox آشنا می‌شویم.

مطالب مرتبط با کرونا در ۷۲۴پرس

معرفی ویژگی‌های مرورگر فایرفاکس برای اندروید

موزیلا فایرفاکس مرورگر سریعی و هوشمندی است. می‌توان از موتورهای جست‌وجوی مختلف و شرت‌کات‌هایی که برای ویکی‌پدیا و آمازون و توییتر در نظر گرفته شده بهره‌مند شد.

حفظ حریم شخصی یکی از اولویت‌های فایرفاکس است، به همین علت انواع کدهای رهگیری کاربر را مسدود می‌کند و همین‌طور تاریخچه‌ی وب‌گردی را بهتر از اغلب مرورگرها حفظ می‌کند. می‌توان با تب شخصی یا Private Tab وب‌گردی کرد و پس از بسته شدن آن همه‌ی ردپاها به صورت خودکار از بین می‌رود. فایرفاکس تب‌ها را با شماره‌ها مشخص می‌کند و پیدا کردن تب در میان تب‌های متعدد دشوار نیست.

از ویژگی‌های بسیار مفید فایرفاکس می‌توان به پشتیبانی از افزونه‌ها یا Add-on اشاره کرد. از افزونه‌های مفید می‌توان به ادبلاکرها اشاره کرد که مانع پاپ‌آپ‌ها و بنرهای تبلیغاتی و احیاناً آلوده به ویروس می‌شوند.

 

فایرفاکس مثل گوگل کروم قابلیت همگام‌سازی دارد، با ورود به حساب کاربری در مرورگر دستاپی فایرفاکس، آنچه بوک‌مارک می‌کنید و صفحاتی که باز می‌کنید و رمز عبورهایی که ذخیره می‌کنید و خلاصه آنچه در وب‌گردی انجام می‌دهید در دیگر وسایل نیز همگام می‌شود و در دسترس خواهد بود. با مرورگر فایرفاکس استریم ویدیوها و تصاویر به تلویزیون‌های هوشمندی که امکانات لازم را داشته باشند نیز ممکن است.

برای دانلود و نصب مرورگر موزیلا فایرفاکس به گوگل پلی مراجعه فرمایید.