مصرف قهوه سبب تنظیم آنزیم های کبدی در بدن افراد شده و از بروز بیماری‌هایی از جمله سرطان کبد و هپاتیت نیز جلوگیری می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی 724، طبق تحقیقات دانشمندان هلندی، خوردن قهوه و چای سبب خنثی سازی  فيبروز كبد يا سفتی و زخم در اثر التهاب كبد می‌گردد.

لوئيس الفرينك از مركز پزشكی دانشگاه اراسموس روتردام ، بی تحرکی و تغذیه ناسالم افراد طی دهه های اخیر را توعی رژیم غربی توصیف کرد؛ رژیم غذایی که حاوی غذاهای آماده و بدون مواد مغذی است.

وی ادامه داد: ادامه این روند سبب چاقی شده و به افزایش ابتلا به بیماری کبد چرب غیرالکلی کمک می‌کند؛ بیماری که در اثر جمع شدن بیش از اندازه این ماده در کبد بوجود آمده است.

دانشمندان آزمایش هایی را روی ۲ هزار و ۴۰۰ نفر که سن بالای ۴۵ سال داشتند انجام دادند تا بوسیله این تحقیق بتوانند در خصوص اثرات احتمالی قهوه و چای اطلاعاتی بدست آورند؛ این آزمایش ها شامل اسكن شكم و كبد و پاسخ به پرسشنامه مصرف نوشیدنی های مذکور و هم چنین عادت بدغذایی در افراد بود.

طی این آزمایش افراد به سه دسته براساس میزان مصرف چای (سفيد، سياه و سبز) و قهوه تقسیم شدند که نتایج حاکی از آن است افرادی که مداوم در حال مصرف قهوه هستند کمتر درمعرض بيماریهای سفتی و زخم و التهاب كبد قرار می‌گیرند.

محقق ارشد اين تحقيق، از اثر محافظت کننده مصرف چای و قهوه برای افرادی که هنوز نشانه‌ای از وجود بیمارهای کبدی ندارند سخن گفت و عنوان کرد: طبق تحقیقات بسیار صورت گرفته، قهوه برای منظم سازی آنزيم‌های كبدی و بیماری های هپاتيت، كبد چرب و سرطان کبد بسیار موثر است.

مكانيسم عملكرد قهوه برای بهبود عملكرد كبد هنوز مشخص نيست ولی دانشمندان حدس میزنند كه آنتی اكسيدان قهوه و چای بر بيماری‌های مزمن كبدی مؤثر باشد.