داشتن پوستی سالم و شاداب، رفع درد مفاصل و کاهش التهاب پوست سر تنها با استفاده از امگا ۳ میسر می‌شود که بهتر است افراد در برنامه غذایی خود از این نوع چربی استفاده نمایند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی 724، امگا 3 از آن دسته چربی‌هایی به شمار می‌آید که برای هر فرد بسیار مفید و ضروری است؛ براساس آخرین تحقیقات صورت گرفته نشان داده شد که اغلب بانوان دچار کمبود امگا ۳ در بدن خود هستند که می‌تواند با نشانه‌هایی از جمله بد خوابی و خشکی پوست نمایان شود و علاوه بر آن خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی را بالا می‌برد.

نشانه‌های کمبود امگا ۳ در بدن

خشکی پوست

امگا 3 به حفظ سلامت پوست و جذب موادمغذی سالم وخارج کردن مواداضافی مضر از بدن کمک شایانی می کند و به طور طبیعی در ساختار دیواره سلول های بدن قراردارد و کمبود این چربی سبب خشکی پوست نیز می‌گردد.

موی بی جان

چربی های امگا 3 می توانند سبب تغذیه کردن و درخشندگی مو و نیز التهاب کاهش پوست کف سر شوند؛ در واقع امگا 3 موجود در پوست در فولیکول های موی افراد نیز وجود دارد.

ناخن‌های شکننده

کمبود امگا 3 در بدن سبب شکنندگی ناخن ها و پوسته پوسته شدن آن‌ها می‌شود؛ براساس تحقیقات انجام شده افزودن ماهی چرب به برنامه غذایی افراد می‌تواند راهی مناسب برای جبران این کمبود باشد؛ چراکه امگا 3 که درمنابع حیوانی از جمله روغن ماهی یافت می‌شود، بسیار آسان تر از منابع گیاهی جذب بدن می‌شود.

بی خوابی

یک تحقیق در دانشگاه آکسفورد نشان داد، افرادی که سطح بالای امگا ۳ دارند خواب با کیفیت تری را تجربه می‌کنند. با این حال من همیشه به افراد توصیه می‌کنم، مکمل امگا ۳ خود را صبح‌ها استفاده کنند نه شب ها. چون خوردن امگا ۳ نزدیک به ساعت خواب می‌تواند شما را بیدار نگه دارد.

ضعف تمرکز

دریافت روزانه امگا 3 یاماهی چرب سبب پیشرفت تمرکز در افراد می گردد.

خستگی

یکی دیگر از علائم کمبود امگا 3 در بدن خستگی مفرط است؛ طبق تحقیقات دانشکده پزشکی مریلند، برنامه غذایی خوب حاوی روغن های چرب در افزایش سطح انرژی افراد بسیار موثر است.

درد مفاصل

مصرف درست و به اندازه  امگا 3 می‌تواند سبب متوقف کردن مراحل نابود شدن بافت و مفاصل در بدن افراد گردد؛ اسیدهای چرب موجود در روغن ماهی علاوه بر کاهش التهاب، برای افرادی که از درد مفاصل خود رنج می‌برند بسیار مفید است.