شیائومی محصول جدید خود که یک وسیله‌ی نقلیه است را معرفی کرد؛ اما خبری از خودروی الکتریکی نیست. موضوع یک اسکوتر الکتریکی با امکانات فراوان است که قیمت آن ۲۹۰ دلار بوده و Mijia نام دارد. در ادامه با محصولی عجیب که توسط یکی از کمپانی‌های برتر در عرصه‌ی موبایل ساخته شده، آشنا می‌شویم.

شیائومی قبلاُ دوچرخه‌ی الکتریکی معرفی کرده و در ادامه‌ی کار باز هم به وسایل نقلیه پرداخته است. اخیراً شایعاتی در مورد خودروی الکتریکی این کمپانی منتشر شده بود؛ ولیکن خودروی الکتریکی در کار نیست و با یک اسکوتر جالب روبرو هستیم. مسافتی که این اسکوتر با یک بار شارژ طی می‌کند، حدود ۳۰ کیلومتر است و دقت کنید که وزن کاربر ۷۵ کیلوگرم در نظر گرفته شده. اگر سبک‌تر باشید، مسافت بیشتر خواهد شد. باتری استفاده شده ۲۸۰ وات‌ساعتی و محصول LG است. موتور به کار رفته نیز ۵۰۰ وات انرژی الکتریکی مصرف می‌کند. با این موتور و باتری، سرعت اسکوتر به ۲۵ کیلومتر بر ساعت رسیده و در حقیقت عمر باتری آن کمی بیشتر از یک ساعت است. البته اگر با حداکثر سرعت از آن استفاده کنید.

شیائومی برای بهینه کردن مصرف انرژی و عمر باتری، سیستم ترمز را به صورت تولیدکننده‌ی انرژی الکتریکی طراحی کرده (KERS) و از طرفی با E-ABS کاری کرده که پس از ترمز، اسکوتر حداکثر ۴ متر به حرکت خود ادامه دهد.

اسکوتر Mijia در دو رنگ مشکی و سفید تولید شده است. می‌توان اسکوتر را در عرض فقط ۳ ثانیه جمع کرد. وزن آن ۱۲.۵ کیلوگرم است و به راحتی جابجا می‌شود. شیائومی یک اپ مخصوص هم برای این اسکوتر طراحی کرده است. با نصب اپلیکیشن می‌توان شارژ باتری، سرعت فعلی و مسافتی که می‌توان طی کرد تا شارژ باتری به پایان برسد را روی گوشی مشاهده کرد.