پیاز قرمز دارای خواص درمانی بسیاری است که ازجمله آن به از بین بردن ارتباط بین سلول های سرطانی و فعال کردن روند مرگ طبیعی این سلول ها می‌توان اشاره کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی 724، براساس تحقیق جدید محققان دانشگاه گوئلف کانادا، پیاز قرمز دارای کورستین بسیار و مقابله گر در برابر سرطان است ومصرف آن پس از 8 هفته می‌تواند میزان کلسترول‌های بد را در بدن به میزان 20 درصد کاهش دهد.

طبق مطالعات صورت گرفته آب پیاز قرمز عضلات معده را آرام و گرفتگی ناشی از مواد غذایی فاسد و یا استرس را درمان می کند. هر ۱۰۰ گرم پیاز قرمز حاوی ۲ گرم فیبر می باشد در حالی که هر ۱۰۰ گرم پیاز سفید حاوی ۱.۲ گرم فیبر است.

محققان مطالعه خود را بر روی پیاز موسوم به «روبی رینگ» که در اونتاریو می روید و دارای بالاترین میزان کورستین در بین سایر انواع پیازها است، انجام دادند. همچنین محققان اذعان دارند که پیاز قرمز دارای مقادیر زیاد «آنتوسیانین» است، ترکیب دیگری که موجب افزایش خواص ضدسرطانی کورستین می شود.

عبدالمنعم مورین، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «ما دریافتیم پیازها در نابودی سلول های سرطانی عالی عمل می کنند. پیاز موجب فعال سازی مسیرهای می شود که سلول های سرطانی را به سوی مرگ سلولی سوق می دهد.»

وی در ادامه می افزاید: «پیاز موجب ایجاد محیطی نامساعد برای سلول های سرطانی شده و با اختلال در ارتباط بین سلول های سرطانی مانع از رشد آنها می شود.»

در این نوع تحقیق، محققان پنج نوع پیاز قرمز متفاوت را از لحاظ میزان کورستین مورد بررسی قرار دادند. به گفته محققان، کورستین موجب خنثی شدن رادیکال های آزاد در بدن می شود. رادیکال های آزاد با آسیب به سلول و DNA، احتمال ابتلا به سرطان را هموار می کنند.

بعلاوه طبق گزارش محققان، کورستین که دارای خواص ضدالتهابی است، مانع از آزادشدن موادی می شود که در واکنش التهابی نظیر هیستامین نقش واسطه را ایفاء می کنند.

محققان سلول های سرطان روده را در تماس مستقیم با کورستین استخراج شده از پنج گونه متفاوت پیاز قرمز قرار دادند تا تاثیر ترکیب را بر روی سلول های سرطانی تعیین نمایند.

محققان شاهد توانایی قوی مقابله با سرطان این ترکیب بودند و عنوان می کنند که مرحله بعدی، آزمایش ترکیب در آزمایشات انسانی است.

محققان همچنین به خواص سایر ترکیبات موجود در پیاز هم اشاره کردند. به عنوان مثال، «آلیل دی سولفید پروپیل»، روغن یافت شده در همه انواع پیاز می تواند موجب کاهش قندخون از طریق افزایش میزان انسولین آزاد موجود در بدن شود. از اینرو محققان به افزودن پیاز بیشتر به رژیم غذایی افراد مبتلا به دیابت تاکید دارند.