این روزها دنیای اطراف پر از نمایشگرهای کوچک و بزرگ است و شبکه‌هایی مثل تلگرام، اینستاگرام و فیس‌بوک و توییتر ما را تهدید می‌کنند. علاوه بر خستگی مفرط چشم‌ها اگر مراقب نباشیم مشکلات گردن، ستون فقرات و حتی کمر و پاها نیز گریبانگیرمان می‌شود. در ادامه به معرفی مواد غذایی و میوه‌هایی که برای افراد خیره به نمایشگر مفید است، می‌پردازیم. با ما باشید.

مطالب مرتبط با کرونا در ۷۲۴پرس

در دنیای گجتی امروزی قبل از هر چیز باید اعتدال را رعایت کرد و برای مدت طولانی به نمایشگرهای درخشان گوشی، تبلت، لپ‌تاپ و کامپیوتر خیره نشد. حفظ فاصله‌ی صحیح و هر از گاهی نرمش‌های مفید کلید حل مشکلات بسیاری است. اغلب توصیه می‌شود که پس از یک ساعت کار با کامپیوتر و گجت‌های الکترونیکی مدتی از این وسایل فاصله بگیرید و نرمش‌های ساده انجام دهید.

از مواد خوراکی مفید برای افرادی که ساعت‌ها در تلگرام و اینستاگرام و ... وقت می‌گذرانند می‌توان به تمشک، زغال اخته، انگور و شاه‌توت اشاره کرد. این میوه‌ها با وجود مواد آنتی‌اکسیدان مثل آنتوسیانین مانع قرمزی چشم، نزدیک‌بینی، ریزش اشک، فشار به کره‌ی چشم و تاری و خشک شدن چشم می‌شوند. مصرف میوه‌ها و سبزیجاتی که رنگدانه‌ی سبز و قرمز و همین‌طور آبی یا نارنجی دارند، از مشکلاتی مثل آب‌مروارید و آب‌سیاه و خشکی چشم جلوگیری می‌کند.

مصرف ماهی و امگا سه و به طور کلی غذاهای دریایی، مصرف اسفناج، سیب، چغندر، کیوی، سیر، زنجبیل و آجیل‌ها مثل گردو و بادام برای کاهش خستگی چشم مفید است.

و اما خوراکی‌های مضر که وضعیت چشم کاربران تلگرام و اینستاگرام را وخیم‌تر می‌کند: نوشابه و نوشیدنی‌های شیرین، چیپس، شکلات و آبنبات‌ها و شیرینی‌ها موادی هستند که اشتهای شخص را بیشتر می‌کنند و به علاوه تمرکز وی را پایین می‌آورند.