پس از آنکه یک هدفون در گوش یک خانم در هواپیما منفجر شد، خبرهایی مبنی بر اینکه هدفون متعلق به کمپانی اپل بوده است به سرعت در خبرگزاری‌ها منتشر شد، اما اپل از پرداخت غرامت بدلیل اینکه آنها معتقد هستند باتری‌های هدفون توسط این شرکت تایید نشده خودداری کرده است. پس از انفجارات متوالی Samsung galaxy note7 نگاه طنز ذکر شده در این خبرها این است که باتری‌ها در اغلب وسایل حضور دارند و همیشه امن هستند مگر آنکه در تولیدات کمپانی‌های متخصص استفاده شوند. 

زمانی که تلفن‌های همراه منفجر می شوند، هیچ دلیلی برای عدم انفجار سایر تجهیزات وجود ندارد. ماجرا از این قرار است که باتری هدفون یک زن استرالیایی زمانی که درحال بازگشت از پکن به ملبورن بوده است زمانی که او در حال استفاده از هدفون بوده است منفجر می شود و او دچار سوختگی در ناحیه صورت و موها می شود.

روزنامه‌های استرالیایی گزارش داده‌اند که اپل از پرداخت غرامت به این زن استرالیایی خودداری می‌کند حتی اگر این هدفون محصول این کمپانی باشد. زیرا آنها معتقد هستند این مشکل از باتری‌های محصول است و در نتیجه موضوع به سازنده باتری مربوط می شود. براساس پاره‌ای از شایعات این خانم باتری جدیدی برای هدفون خود خریداری کرده است و اپل قصد دارد مسئولیت این اتفاق را متوجه سازنده این باتری‌ها کند.