مقایسه کیفیت دوربین Galaxy S8 و Xperia XZ Premium و LG G6 بدون ذکر نام گوشی‌ها

پرچم‌داران ال‌جی و سامسونگ و سونی از نظر کیفیت عکاسی عالی هستند اما مثل همیشه نقاط ضعف و قوت خاصی دارد. در ادامه به مقایسه عکاسی این سه گوشی Galaxy S8 و Xperia XZ Premium و LG G6 می‌پردازیم. در ابتدا نام گوشی‌ها ذکر نمی‌شود و در انتها مشخص می‌شود که کدام عکس به کدام گوشی مربوط است.

جی‌اس‌ام‌آرنا مقایسه‌ی جالب و چشم‌بسته‌ای ترتیب داده تا بدون اعلام نام گوشی‌ها، مقایسه بین عکس‌ها صورت گیرد و نتیجه‌ای به دور از طرفداری از برند موردعلاقه‌ی کاربران حاصل شود. در ادامه ابتدا به نمونه تصاویر می‌پردازیم و در نهایت نام گوشی A و B و C اعلام می‌شود. سه گوشی برتر اندرویدی به نام‌های  LG G6 و  گلکسی اس ۸ و Xperia XZ Premium سونی.

عکاسی از محیط شهر در روشنایی روز توسط Galaxy S8 و Xperia XZ Premium و LG G6

برشی که جزئیات و کنتراست را بهتر بیان می‌کند بررسی کنید:

همان‌طور که مشاهده می‌کنید تصویر میانی وضوح کمتری دارد، گوشی A وضوح بالاتری دارد و به نظر می‌رسد که گوشی C کمی بیش از حد از کاهش نویز استفاده کرده است اما در مجموع تصویر بهتر به نظر می‌رسد. رای ۶۱ درصدی تصویر C نشان می‌دهد که عموم این عکاس را برتر می‌دانند. رای ۱۱ درصدی گوشی B نیز آن را بدترین عکاس توصیف می‌کند.

نمونه‌ی بعدی را بررسی کنید:

این بار هم رای خوانندگان مثل نمونه‌ی قبلی بوده و دوربین C را بهتر می‌دانند. آمار ۷۸ درصدی نشان از برتری کامل این گوشی دارد. در حقیقت کنتراست بالاتر است و کاهش نویز بیشتری اعمال شده است.

عکاسی از محیط شهر در تاریکی شب توسط Galaxy S8 و Xperia XZ Premium و LG G6

در تاریکی نیز عملکرد دوربین‌ها بسیار مهم است. مقایسه کنید:

این بار گوشی B‌ به کلی از گردونه‌ی رقابت خارج شده است! تصویر بسیار مات و عجیب است. گوشی C‌ با اعمال فیلتر نویز  و از طرفی افزایش وضوح لبه‌ها در شاخ و برگ درخت، تصویر جذاب‌ترین ارایه کرده است اما شاید عکاسانی که فتوشاپ را برای این مهم انتخاب می‌کنند دوربین A‌ را بپسندند.

آمار ۹۱ درصدی گوشی C و ۸ درصدی گوشی A نشان‌دهنده‌ی برتری این گوشی‌هاست.

نمونه‌ی دیگر را مقایسه و بررسی کنید:

این بار هم گوشی B‌ وضعیت جالبی ندارد و تصویر بیش از حد مات است. به نظر می‌رسد که گوشی C نور زیادی جذب کرده است و تصویر به قدری روشن شده که جزئیات بنا در نقاط تاریک هم آشکار است. شاید جذب نور گوشی A بهتر باشد اما در نهایت حفظ جزئیات گوشی C مثال‌زدنی است و به همین علت است که ۹۲ درصد آراء به آن تعلق گرفته است.

فیلم‌برداری در روشنایی روز و رقابت Galaxy S8 و Xperia XZ Premium و LG G6

در هنگام فیلم‌برداری حفظ فوکوس و پرتوگیری متعادل دشوار است. مقایسه کنید:

به نظر می‌رسد که گوشی C فیلمی با وضوح بیش از حد یا اورشارپ تهیه کرده است. در کنار لبه‌ها پدیده‌ی حلقه‌زنی که به شکل مرز سیاه و سفید است را رویت می‌کنیم. در مورد گوشی A این مشکل دیده نمی‌شود. آمار عمومی ۶۴ به ۲۸ درصد نشان می‌دهد که گوشی C‌ از نظر عموم جالب‌تر فیلم‌برداری کرده است. گوشی B این بار کیفیت قابل‌قبولی دارد و شاید عملکرد آن در بخش‌های قبلی موجب شده که فقط ۸ درصد خوانندگان به آن رای دهند.

جمع‌بندی و معرفی گوشی‌ها

اگر با خواص گلکسی‌ها و آیفون‌ها آشنایی داشته باشید احتمالاً متوجه شده‌اید که گوشی C همان گلکسی اس ۸ معروف است. تصاویری با نویز کم و تا حدی اورشارپ. گوشی B اکسپریا ایکس‌زد سونی است که امیدواریم هر چه زودتر با انتشار بروزرسانی‌های نرم‌افزاری، الگوریتم‌های پردازش تصویر آن تصحیح شده و کیفیت عکاسی آن بهبود یابد و گوشی A نیز پرچم‌دار جدید ال‌جی است که از نگاه عکاسان حرفه‌ای به لحاظ پرتوگیری و کنتراست، طبیعی بودن رنگ‌ها و فیلتر کاهش نویز متعادل‌ترین گوشی است.

مطالب مرتبط:

مقایسه کیفیت دوربین Galaxy S8 و Xperia XZ Premium و LG G6 بدون ذکر نام گوشی‌ها

جدیدترین بی‌ ام‌ و سری 5 و بنز E کلاس و مقایسه آن + تصاویر

با Clear Sight کوآلکام آشنا شوید: عکاسی بهینه با دوربین دوگانه در گوشی‌ها

تاریخچه‌ی دوربین دوتایی در گوشی‌ها؛ با ۱۵ گوشی که دوربین دوگانه داشتند آشنا شوید

Top

۷۲۴پرس در شبکه‌های اجتماعی

Close

برای اطلاع از آخرین اخبار و مقالات سایت، ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید