با ‌اینکه تنها سه سال از رونمایی پلی‌استیشن 4 می‌گذرد، سونی تصمیم گرفته است که از دو کنسول جدید شامل یک نسخه‌ی اسلیم با طراحی جدید و یک نسخه‌ی پرو با سخت‌افزار بهبود‌ یافته رونمایی کند. با ما همراه شوید تا با دو کنسول جدید سونی بیشتر آشنا شوید.

سونی، یک کنسول جدید با نام پلی‌استیشن 4 پرو با سخت‌افزار بهبود یافته و تغییرات جزئی در بخش طراحی معرفی کرده است. این کنسول جدید می‌تواند بازی‌ها را با رزولوشن نزدیک به 4K اجرا کند که برای یک کنسول ۳۹۹ دلاری قابلیت عجیبی به شمار می‌رود. همچنین کنسول جدید سونی از HDR  پشتیبانی می‌کند که خبر بسیار خوبی است.

 پلی‌استیشن 4 اسلیم از لحاظ سخت‌افزاری تقریباً مشابه با نسخه‌ی اصلی است و همان‌طور که از اسمش مشخص است، نسخه‌ی باریک‌ و سبک‌تر شده‌ی پلی‌استیشن 4 اصلی است.

شما در جدول زیر می‌توانید مشخصات دو کنسول جدید سونی را با پلی‌استیشن 4 مقایسه کنید.

مشخصات پلی‌استیشن 4 اسلیم پلی‌استیشن 4 پلی‌استیشن 4 پرو
قیمت ۲۹۹ ۴۹ ۳۹۹
وزن  ۲.۱ کیلوگرم ۲.۸ کیلوگرم ۳.۳ کیلوگرم
رزولوشن 480p, 720p, 1080i, 1080p  480p, 720p, 1080i, 1080p 

,480p, 720p, 1080i, 1080p, 4K

ابعاد ۲۶۵×۲۸۸×۳۹ میلی‌متر ۲۷۵.۱×۳۰۵.۱×۵۳.۱ میلی‌متر

۳۲۷×۲۹۷×۵ میلی‌متر

پردازنده AMD jaguar  AMD jaguar AMD jaguar
قدرت خام گرافیک ۱.۸۴ ترافلاپس  ۱.۸ ترافلاپس ۴.۲ ترافلاپس
رم ۸ ۸ ۸
حافظه ۱ ترابایت ۱ ترابایت ۱ ترابایت
وای‌فای  a/b/g/n/ac 801.11  a/b/g/n 801.11  a/b/g/n/ac 801.11
بلوتوث ۴.۰ ۲.۱ ۴.۰
درگاه

USB 3.0 سه عدد

HDMI 1.4

S/PDIF

USB 3.0 دو عدد

HDMI 2.0a

HDMI 2.0a

S/PDIF

دسته DualShock 4 DualShock 4 DualShock 4

همان‌طور که در جدول بالا مشاهده کردید، پلی‌استیشن 4 پرو دارای قدرت گرافیکی 4.2 ترافلاپسی است که با کارت گرافیک Radeon RX 480 مقایسه می‌شود و قدرت گرافیکی آن نسبت به پلی‌استیشن 4، دو برابر بیشتر شده است و در نتیجه می‌تواند بازی‌های جدید را با رزولوشن‌های بسیار بالا و فریم‌ریت مناسب اجرا کند.

پلی استیشن‌ 4 اسلیم از لحاظ سختافزاری تفاوت‌های بسیارکمی با برادر بزرگ‌تر خود دارد؛ مانند دسته‌ی جدید، درگاه‌های بهبود یافته و نسخه‌ی جدید وای‌فای و بلوتوث که تغییراتی هر‌چند کوچک، اما مفید به شمار می‌روند. همچنین قیمت مدل جدید اسلیم نسبت به پلی‌استیشن 4 نیز چند ده دلار کاهش یافته که خبر بسیار ‌خوبی برای کسانی است که می‌خواهند پول‌شان را ذخیره کنند. برای مقایسه‌ی کامل و جامع‌تر، باید تا عرضه‌ی رسمی پلی‌استیشن 4 پرو صبر کرد.

شما کدام یک از کنسول‌های سونی را ترجیح می‌دهید؟ لطفاً دیدگاه ارزشمند خود را با ما به اشتراک بگذارید.