مقایسه‌ی Galaxy J7 2017 با گلکسی جی۷ ۲۰۱۶ حاوی نکات جالبی در مورد استراتژی سامسونگ است. امسال Galaxy J7 فلزی است و در سمت جلو دوربین رزولوشن بالایی به همراه فلاش LED دارد، البته اگر شایعات فعلی صحیح باشند.

با وجود اینکه گوشی میان‌رده‌ی Galaxy J7 2017 سامسونگ در ایالات متخده‌ی آمریکا با نامی متفاوت عرضه شده، هنوز این گوشی به صورت رسمی معرفی نشده است! شایعاد حاکی از آن است که سامسونگ می‌خواهد این گوشی را در ماه آینده به صورت رسمی معرفی کند و البته در کنار آن گوشی گلکسی J5 2017‌ نیز معرفی می‌شود.

تصویری که در ادامه مشاهده می‌کنید، مقایسه‌ی مشخصات گلکسی J7‌ سال پیش و گلکسی J7 2017 است:

همان‌طور که مشاهده می‌کنید امسال سامسونگ حتی گوشی‌های میان‌رده‌ی خویش را هم فلزی می‌کند!‌ به هر حال رقبای چینی به خوبی توانسته‌اند محصولات زیبا و خوش‌دستی را با کالبد فلزی در بازار عرضه کنند و راهی جز گرایش به بدنه‌ی فلزی برای سامسونگ و ال‌جی باقی نمانده است.

نمایشگر مثل قبل ۵.۵ اینچی و از نوع Super AMOLED است. دوربین اصلی از نظر رزولوشن مثل قبل است اما دیافراگم نسبی لنز به F/1.7 افزایش یافته و مثل گلکسی اس ۸ و گلکسی اس ۷ شده است. در سمت جلو نیز دوربینی با رزولوشن ۱۳ مگاپیکسل و حتی فلاش LED در نظر گرفته شده که برای یک میان‌رده‌ی سامسونگی کمی عجیب است.

تراشه‌ی مرکزی ۸ هسته‌ای است اما این بار در کنار آن ۳ گیگابایت رم قرار داده شده و در نهایت اینکه حسگر اثر انگشت نیز به گلکسی جی۷ اضافه شده است.