احتمالاً شما هم انفجار‌های‌ گلکسی‌‌ نوت ۷ را به یاد می‌آورید. سامسونگ قرار بود با معرفی گلکسی نوت ۷ با آیفون‌های جدید اپل رقابت کند و در این رقابت پیروز شود؛ اما به خاطر مشکل باتری گلکسی نوت ۷ از آیفون‌ها شکست خورد.سامسونگ چند روز پیش دلیل انفجار‌های پیاپی پرچمدارش را اعلام کرد. با ۷۲۴پرس همراه باشید تا در این مورد بیشتر بدانید.

پرچمدار سال ۲۰۱۶ سامسونگ، یعنی گلکسی نوت ۷ ابتدا با استقبال خوب کاربران مواجه شد؛ اما چندی بعد با انفجار‌های متعدد، سامسونگ مجبور به چند فراخوان جمع‌آوری گلکسی نوت ۷ که خسارتی جبران‌ناپذیر را به این کمپانی تحمیل کرد. این شرکت کره‌ای که خدشه‌ی عمیقی بر اعتبار آن وارد شده است به کاربران قول داد که درباره‌ی علت انفجار گلکسی نوت ۷ تحقیق کرده و به زودی نتیجه‌ را اعلام کند.

با توجه به تحقیق‌های سامسونگ، یکی از دلایل انفجار باتری گلکسی نوت ۷،‌ مدیریت بد تراشه‌ی کنترل جریان برق باتری بود که موجب بالا رفتن دمای گوشی و در نتیجه انفجار گلکسی نوت ۷ می‌شد. البته دلایل احتمالی دیگری نیز برای این اتفاق ذکر شده است. پژوهش‌ها نشان می‌دهد که یکی از مواردی که احتمال انفجار باتری گلکسی نوت ۷ را بالا برد،  قرار دادن یک باتری ۳۵۰۰ میلی‌آمپری در بدنه‌ی نسبتاً باریک این گوشی است.

بنابر گفته‌های شدلتسکی، فرآیند بررسی و تست باتری‌های گوشی به شدت زمان‌بر است؛ به صورتی که این فرآیند گاهی اوقات یک‌ سال طول می‌کشد. زیرا برای اطمینان از بی‌مشکل بودن باتری گوشی، باید هزاران نوع باتری تست و بررسی شوند تا درنهایت گوشی مورد نظر دارای یک باتری خوب باشد. فرآیند تولید باتری‌های سامسونگ در طول زمان تغییر کرده بود و باتری‌هایی که با فرآیند تولید جدید ساخته شدند و در گلکسی نوت ۷ به کار رفته بودند، احتمالاً به علت کمبود زمان به درستی تست و بررسی نشده‌اند که نتیجه‌ی آن منفجر شدن گلکسی نوت ۷ است.

همان‌طور که ذکر شد، باتری‌هایی که در گلکسی نوت ۷ به کار رفته بودند به خوبی تست و بررسی نشده بودند که این موجب بروز مشکلات متعددی برای پرچمدار سامسونگ شد؛ برای مثال فضای کم بدنه و ظرفیت بالای باتری و در نتیجه نزدیک بودن سطح بدنه به باتری، موجب باد کردن لبه‌ها و قسمت پشتی نوت ۷ می‌شد؛ این به آن معنی است که اگر شما یک نوت ۷ خریداری می‌کردید و گوشی شما منفجر نمی‌شد، پس از گذشت مدتی، گلکسی نوت ۷ شما شروع به باد کردن می‌کرد! چیزی که عملاً کار با پرچمدار سامسونگ را سخت و ناامن می‌کند!

بیایید مسأله را خلاصه کنیم: سامسونگ در پی معرفی یک گوشی ایده‌آل با قابلیت‌های مختلف و صد البته یک باتری با ظرفیت بالاتر در همان‌ طراحی قبلی بود. اما سامسونگ به این موضوع توجه نکرده بود که قرار دادن یک باتری حجیم در یک محفظه‌ی کوچک می‌تواند مشکل‌آفرین شود. قرار دادن یک باتری با ظرفیت بالا در طراحی قبلی ممکن نیست. سامسونگ در پی عملی کردن این موضوع بود تا با ممکن کردن کاری بسیار دشوار در مدت زمانی محدود، به موفقیتی عظیم دست یابد (همان‌طور که قبلاً گفته شد، فرآیند بررسی و تست باتری گوشی بیش از یک سال طول می‌کشد). در حالی که نتیجه کاملا‌ً برعکس شد؛ به طوری که معرفی گلکسی نوت ۷ به یکی از بزرگ‌ترین شکست‌های سامسونگ تبدیل شد.

دیدگاه شما در این رابطه چیست؟ آیا به سامسونگ مانند پیش اعتماد دارید؟ به نظر شما سامسونگ چگونه می‌تواند این شکست را جبران کند؟ نظرات ارزشمند خود را با ما به اشتراک بگذارید.