اپل تصمیم گرفته که در کمپانی معروف Corning که سازنده‌ی گوریلا گلس است، سرمایه‌گذاری بزرگی انجام دهد. ۲۰۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری برای پیشرفت تکنولوژی شیشه‌های مقاوم در بخش تحقیق و توسعه‌ی کمپانی کورنینگ و تجهیزات و همین‌طور فرآیند تولید آن هزینه می‌شود.

از زمانی که اولین آیفون در سال ۲۰۰۷ معرفی شده و مقوله‌ی صفحه‌ی لمسی مطرح شده، همیشه یکی از الزامات و ضرورت‌ها وجود لایه‌ی ضدخش و البته مقاوم به ضربه روی گوشی بوده است. اپل از همان ابتدا با کورنینگ همکاری کرده تا توسعه‌ی محصولات بهتر و مقاوم‌تر با جدیت دنبال شود و البته کورنینگ مشتریان بسیار زیاد و بزرگی دارد. این روزها تقریباً‌ تمام گوشی‌های لمسی اندرویدی نیز از محافظ گوریلا گلس بهره می‌برند.

اما چرا اپل ناگهان تصمیم گرفته که تا این حد دست و دلباز عمل کند؟

موضوع این است که از چند روز پیش تیم کوک مدیرعامل اپل مسیری جدید را آغاز کرده که هدف آن توسعه‌ی خطوط تولید پیشرفته است و قرار است حداقل ۱ میلیارد دلار در کمپانی‌های آمریکایی سرمایه‌گذاری شود. این اقدام اپل بی‌ارتباط با موضوع الزام ترامپ، رئیس جمهور جدید آمریکا برای تولید محصولات در خاک این کشور نیست.

کوپرتینونشین‌های اپلی معتقد هستند که این سرمایه‌گذاری برای بهره‌گیری از نیروی کار ۲ میلیون نفری ایالات متحده است و نه صرفاً ۴۵۰ هزار نفری که در زنجیره‌ی تأمین قطعات محصولات اپل فعال هستند.