همان‌طور که ظرفیت باتری و عمر مفید باتری گوشی و تبلت بسیار مهم است، استفاده‌ی صحیح از شارژر آن هم بسیار مهم است. چه بسی شارژرهایی که دقیقاً مناسب یک باتری خاص نیستند و لذا باید از شارژر اصلی ابزار همراه، درست استفاده کرد. در ادامه به ۵ توصیه‌ی ساده و کوتاه برای استفاده‌ی بهینه از شارژرها می‌پردازیم.

همیشه شارژر را از بدنه‌ی آن گرفته و از پریز برق جدا کنیم! برخی کاربران با بی‌حوصلگی سیم شارژر را گرفته و می‌کشند تا سر آن (کلگی) از پریز برق به بیرون پرتاب شود! عجیب و نامعقول است؛ چرا که کابل دچار پارگی می‌شود و ممکن است کلگی هم در اثر ضربه، خراب شود.

شارژر را خیس نکنید: شارژر مثل اغلب وسایل برقی در اثر آب‌خوردگی آسیب می‌بیند؛ چرا که آب رسانای الکتریسیته است و اتصالی به وجود می‌آورد. بنابراین در محیطی مثل حمام و آشپزخانه که مرطوب و نزدیک آب است، از شارژر استفاده نکنید.

شارژر را خنک نگه دارید: شارژر حین شارژ کردن باتری وسایل همراه، در اثر عبور جریان الکتریکی نسبتاً زیاد، داغ می‌شود. داغی بیش از حد ممکن است صدمات فیزیکی مثل آب شدن بدنه‌ی پلاستیکی و صدمات الکتریکی مثل سوختن قطعات الکتریکی به وجود آورد. لذا شارژر را زیر فرش، چوب و مواد عایق گرما و همین‌طور در معرض تابش نور خورشید یا کنار وسایل گرمایشی قرار ندهید. دمای بسیار پایین هم ممکن است به شارژر آسیب برساند!

شارژر را در مکان امن استفاده کنید: ممکن است شارژر به هر علت عجیبی بیش از حد داغ شود و بسوزد. بهتر است شارژر نزدیک پوست و نزدیک مواد اشتعال‌پذیر استفاده نشود.

شارژر را به محافظ برق متصل کنید: شوک الکتریکی و نوسان برق ممکن است هر وسیله‌ی برقی را بسوزاند. بهتر است شارژر را به محافظ برق متصل کنید تا در اثر شوک الکتریکی مدارات آن معیوب نشود.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال نظر به عنوان مهمان
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما