تتوهای صوتی یا Soundwave Tattoo نوع خاصی از خالکوبی است که صدا را در برمی‌گیرد و با اسکن کردن آن به کمک گوشی می‌توان آن را شنید! بهتر است بگوییم خالکوبی صوتی. این خالکوبی‌ها توسط اپلیکیشن Skin Motion شناسایی می‌شوند و صدای نهفته درونشان پخش می‌شود.

مطالب مرتبط با کرونا در ۷۲۴پرس

اپلیکیشن خاصی برای اسکن کردن این خالکوبی‌های عجیب طراحی شده که Skin Motion نام دارد. کافی است از دوربین گوشی استفاده کنید و به کمک این اپ صدایی که به شکل خالکوبی روی پوست خودنمایی می‌کند را بشنوید.

موسس Soundwave Tattoos در مورد روش کار و سفارش خالکوبی‌ها می‌گوید:

کاربر می‌تواند صدایی را ضبط کرده و یا قطعه‌ی موسیقی را به کمک اپلیکیشن و یا از طریق وب‌سایت آپلود کند. ما طرح صوتی را طراحی می‌کنیم و سپس کاربر می‌تواند آن را نزد یکی از خالکوب‌ها که در شبکه‌ی هنرمندان ما عضو هستند ببرد و خالکوبی را انجام دهد. هنرمندان خالکوب می‌بایست لیسانس ما را دریافت کرده باشند و بدانند موقعیت بهینه‌ی خالکوبی و محدودیت‌ها چگونه است. پس از خالکوبی، تصویری از آن گرفته شده و آپلود می‌شود. پلتفرم ما طرح را پردازش کرده و آن را به اپلیکیشن اضافه می‌کند. زمانی که کاربر اپلیکیشن را اجرا کند و روی خالکوبی بگیرد، طرح صوتی شناخته شده و صدای آن پخش می‌شود.

به ویدیویی در مورد این تکنولوژی عجیب امروزی توجه فرمایید: