مثل این که جنگ همیشگی سامسونگ و اپل در مورد معرفی یک گوشی با برترین نمایشگر تمامی ندارد. به تازگی اپل و سامسونگ پرچمدارهای جدیدشان را معرفی کردند و دیسپلی‌میت نیز به آزمایش نمایشگر این دو پرچمدار پرداخته است. با ما همراه باشید تا از نتیجه‌ی تست‌های دیسپلی‌میت آگاه شوید. 

همه ساله شاهد معرفی پرچمدار‌های جدید از طرف شرکت‌های معروفی مانند سامسونگ، اپل و غیره هستیم. هر یک از این شرکت‌ها تلاش می‌کنند با بکار بردن بهترین نمایشگر در تلفن هوشمند خود به فروش بهتری برسند.

اپل، به‌ تازگی از آیفون‌های جدید خود پرده برداشته و به تعریف و تمجید از نمایشگر آنها پرداخته و گفته است که دامنه‌ی رنگی آیفون‌های جدید را گسترش داده و آن را به استانداردهای سینمایی نزدیک‌تر کرده‌ است.

این روز‌ها، اکثر شرکت‌های معتبر سازنده‌ی تلفن‌ هوشمند به پنلOLED  روی آورده‌اند؛ اما کمی عجیب است که شرکت اپل هنوز پنلLCD  را ترجیح می‌دهد و امسال نیز از این پنل در نمایشگر آیفون‌های جدید استفاده کرده است. احتمالاٌ کوپرتینویی‌ها درحال کار کردن روی پنل OLED هستند تا نسخه‌ای بی‌نقص از آن را در آیفون‌های خود به کار ببرند و احتمالاً درآینده شاهد حضور این پنل در آیفون‌های بعدی خواهیم بود.

با وجود به کار نبردن پنل  OLEDدر آیفون‌های 7 و 7 پلاس، به دیدگاه دیسپلی‌میت، نمایشگر این دو آیفون بسیار عالی و کم‌ نقص هستند و موفق به دریافت لقب بهترین نمایشگر در بین گوشی‌های هوشمند دارای پنلLCD  شده‌اند (البته دیدگاه نویسنده این است که نمایشگر آیفون‌های جدید، بهترین در بین کل گوشی‌های هوشمند هستند).

بنابر دیدگاه دیسپلی‌میت آیفون 7 در مقایسه با گلکسی نوت 7 سامسونگ، از نمایشگر ضعیف‌تری بهره می‌برد و کاربرانی که خواهان کنتراست و روشنایی بیشتر هستند باید گوشی جدید سامسونگ را خریداری کنند؛ اما آیفون‌های جدید، رنگ‌ها را با دقت بالاتری نمایش می‌دهند و دامنه‌ی رنگی گسترده‌تری دارند، همچنین در زمینه‌ی دقت تنظیم روشنایی،  نمایشگر آیفون‌های جدید پیشتاز‌ هستند.

در مجموع دیسپلی‌میت به کسانی که قصد خرید یک گوشی هوشمند با بهترین نمایشگر ممکن را دارند گلکسی نوت 7 را پیشنهاد می‌کند؛ اما به یاد داشته باشید با خرید گلکسی نوت هفت باید ریسک منفجر شدن آن و خودتان را بپذیرید!

نظر شما درباره‌ی  بیانیه‌ی جدید دیسپلی‌میت چیست؟ آیا شما نمایشگر بهتر را به زندگی امن ترجیح می‌دهید؟ دیدگاهتان را با ما به اشتراک بگذارید.