رام کاستم CyanogenMod 14.1 به ابزارهای بیشتری رسید! گروه سایانوژن رام سفارشی خود را که بسیار سبک و کارآمد است، مبتنی بر اندروید نوقا بازطراحی کرده و تدریجاً آن را برای گوشی‌ها و تبلت‌های جدید منتشر می‌کند.

سایانوژن‌ماد ۱۴.۱ در هفته‌ها و ماه‌های اخیر موضوع شایعات زیادی بوده و حتی گفته می‌شد که این رام کاستم ممکن است بروزرسانی نشود؛ چرا که یکی از توسعه‌دهندگان اصلی، آن را رها کرده است. اما خوشبختانه شاهد بازگشت این نسخه به چرخه‌ی بروزرسانی سریع گروه سایانوژن هستیم. اکنون چند گوشی دیگر به لیست دریافت‌کنندگان اضافه شده‌اند.

نام گلکسی اس۳ در این لیست نشان می‌دهد که سایانوژن تا چه حد در بروزرسانی سیستم‌عامل توانمند است. در حالی که کمپانی‌های بزرگ عرصه‌ی فناوری مثل اپل و سامسونگ، به آرامی و صرفاً محصولات چند سال اخیر خود را بروز می‌کنند، سایانوژن سراغ کهنه‌ترها هم می‌رود و باگ‌ها را به سرعت رفع می‌کند. تصور عموم این است که رام‌های کاستم اشکالات فراوانی دارند؛ اما اگر به باگ‌های موجود در iOS و اندروید توجه کرده باشید، بزرگان هم اشتباهات بسیاری داشته‌اند.

نکسوس ۵ که در سال ۲۰۱۳ معرفی شده، موتو اکس پیور ادیشن موتورولا و گوشی‌های R5 و R7 Plus و R5s شرکت اپو و حتی تبلت قدیمی LG G Pad 7 LTE همگی می‌توانند سایانوژن‌ماد ۱۴.۱ را اجرا کنند؛ سیستم عاملی سبک و ساده مبتنی بر اندروید ۷.۱ که اخیراً معرفی شده است. دقت کنید که نسخه‌های شبانه همگی آزمایشی بوده و اشکالاتی بزرگ و کوچک درونشان دیده می‌شود. لذا برای استفاده‌ی دائمی از این رام‌ها استفاده نکنید.