حتی اگر اپل کمتر از ۱۳ درصد فروش دنیا در طول سه ماهه اول سال در اختیار داشته باشد، اما لقب محبوب‌ترین تبلت جهان را از آن خودش می‌کند. در سه ماهه اول سال ۲۱۰۷، ۸.۹ میلیون iPad جهان فروخته شده است، درحالیکه در مدت مشابه در سال قبل چیزی حدود ۱۰.۳ میلیون نسخه فروخته شده بود و ۲۴ درصد از فروش بازار را برای خود داشت.

برای اپل این آمار یعنی ۱۳درصد نرخ فروش کم‌تر؛ اما به لطف iPad Pro این شرکت در حال حاضر در صدر محبوبیت در مقایسه با رقبای سرسخت اندرویدی قرار دارد.

سامسونگ با فروش ۶ میلیون  تبلت رتبه دوم را در اختیار دارد؛ درحالیکه این کمپانی سال گذشته هم تقریباً همین میزان فروش را تجربه کرده بود، اما در بازار امسال سهم سامسونگ از فروش ۱.۱ درصد کمتر از سال گذشته است.

سومین رتبه جدول را هواوی در اختیار دارد، اما می‌توان این شرکت را موفق‌ترین شرکت نسبت به فروش سال گذشته خود دانست؛ درحالیکه با پیشرفتی سال به سال حدود ۳۱.۷ درصد به یک پیروزی بزرگ دست یافته است. آنها اکنون سهم ۷.۴ درصدی از بازار دارند.

در سه ماهه اول امسال چیزی حدود ۳۶.۲ میلیون تبلت در سراسر جهان فروخته شده است، این میزان افت ۸.۵ درصدی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته را نشان می‌دهد. بازار تبلت‌ها اوضاع خوبی ندارد، یکی از دلایل آن آپدیت‌های کم و دلیل اصلی‌تر به بزرگ‌تر شدن صفحه نمایش تلفن‌های هوشمند برمی‌گردد؛ زیرا که این اتفاق دیگر احساس نیاز به داشتن یک تبلت در کنار تلفن همراه را از بین می‌برد.