برای کاهش ترافیک مصرفی در اندروید، Opera Max یکی از بهترین ابزارهاست. این اپلیکیشن یک بروزرسانی مهم دریافت کرده که علاوه بر تغییر ظاهر گرافیکی آن، عملکرد و امنیت را نیز بهینه کرده تا ترافیک مصرفی کاهش پیدا کند. در ادامه با Opera Max 3.0‌ بیشتر آشنا می‌شویم.

Opera Max جدید ظاهر متفاوتی دارد و استفاده از آن ساده‌تر شده است. سازنده‌ی این نرم‌افزار جالب حتی آموزش قدم به قدم را به این اپلیکیشن اضافه کرده تا کاربری آن برای عموم ساده و روشن باشد. ترافیک مصرفی یکایک اپلیکیشن‌ها چه به صورت مصرف ترافیک وای-فای و چه به صورت دیتای سیم‌کارت نمایش داده می‌شود و به علاوه پیشنهادهایی برای کاهش ترافیک مصرفی بیان می‌شود.

برخی ویژگی‌های امنیتی نیز به Opera Max اضافه شده است. به عنوان مثال حین اتصال به وای-فای عمومی و ناشناخته، اطلاعات به صورت رمزگذاری شده مبادله می‌شود.

از تغییرات درونی این اپ می‌توان به کاهش ترافیک مصرفی فیس‌بوک اشاره کرد. معمولاً فیس‌بوک اپلیکیشن سنگینی است و دیتای زیادی مصرف می‌کند. به همین علت سازنده‌ی اپرا مکس برای کاهش ترافیک مصرفی تنظیمات خاصی در نظر گرفته تا مصرف دیتا حین استفاده از فیس‌بوک تا ۵۰ درصد کاهش پیدا کند.

برای دانلود این اپلیکیشن مفید و رایگان به فروشگاه گوگل پلی و یا منابع دیگر مراجعه فرمایید.