مانیتور حرفه‌ای Acer ProDesigner BM320 از جمله محصولاتی است که با پنل 4K پیشرفته برای گرافیست، عکاسان و فیلم‌سازان و خلاصه جایی که دقت رنگ‌ها و گستره‌ی رنگ مهم است، عرضه شده و از Adobe RGB در کنار sRGB پشتیبانی می‌کند.

مطالب مرتبط با کرونا در ۷۲۴پرس

پنل ۳۲ اینچی با رزولوشن ۳۸۴۰ در ۲۱۶۰ پیکسل از نوع IPS که زاویه‌ی دید ۱۷۸ درجه‌ای دارد و عمق رنگ آن به جای ۸ بیت متداول، ۱۰ بیت است، در نمایشگر پرودیزاینر BM320 ایسر به کار رفته است. این پنل از گستره‌ی رنگ وسیع Adobe RGB پشتیبانی می‌کند حال آنکه اغلب محصولات معمولی و گیمینگ از sRGB پشتیبانی می‌کنند. به علاوه ‌مانیتور BM320 ایسر حدود ۹۰ درصد گستره‌ی رنگ DCI-P3 را نیز پوشش می‌دهد، گستره‌ی رنگی که در صنعت فیلم و سینما بسیار مهم و کاربردی است.

روشنایی حداکثر ۳۵۰ شمع بر متر مربع و کنتراست استاتیک ۱ به ۱۰۰۰ و زمان پاسخ‌گویی ۵ میلی‌ثانیه‌ای از مشخصات این نمایشگر است. ایسر مدعی است که خطای رنگ کمتر از ۱ واحد است حال آنکه خطای کمتر از ۳ واحد از نگاه چشم انسان تشخیص داده نمی‌شود. به هر حال با وجود سیستم ویرایش رنگ ۶ محوره، کالیبره کردن مجدد نیز امکان‌پذیر است.

در طراحی مانیتور حاشیه‌های باریک و ارگونومی خوب استند موردتوجه قرار گرفته است. می‌توان ارتفاع و زاویه را به دلخواه تنظیم کرد. پورت‌های DVI و HDMI 2.0 و دیسپلی‌پورت ۱.۲ در کنار هاب USB 3.0 مجهز به ۴ پورت و اسپیکر استریوی ۴ واتی از جمله ویژگی‌های این مانیتور حرفه‌ای است.

قیمت مانیتور حرفه‌ای Acer ProDesigner BM320 حدود ۱۳۰۰ دلار اعلام شده است.