انویدیا تکنولوژی گرافیکی جدیدی به مجموعه‌ی گیم‌ورکس اضافه کرد. GameWorks Flow از توانمندی‌های DirectX 12‌ بهره می‌گیرد و کاربری آن شبیه‌سازی واقعی‌تر سیالات، آتش و دور است. در ادامه ویدیویی از رندرینگ شبیه به واقعیت دود و آتش که به کمک Flow صورت گرفته را تماشا می‌کنیم. گیمرها با ما همراه شوید!

انویدیا قبلاً دو تکنولوژی گرافیکی Turbulence و FlameWorks را توسعه داده بود تا شبیه‌سازی حرکات مغشوش سیالات (گاز و مایع) و همین‌طور شبیه‌سازی زیبا و واقعی شعله‌ی آتش در بازی‌ها ساده‌تر انجام شود. در حقیقت توسعه‌دهنده‌ی بازی می‌تواند از APIهای آماده‌ی انویدیا که به لحاظ اجرا توسط کارت گرافیک‌های این کمپانی نیز بهینه شده‌اند، استفاده کند و به سرعت جلوه‌های ویژه‌ی زیبا و واقعی را در بازی جدیدش اضافه کند.

در GDC امسال انویدیا از Flow به معنی جریان سخن گفته بود و اکنون این تکنولوژی با تکیه بر دایرکت‌ایکس ۱۲ معرفی شده است. Flow از واکسل (پیکسل سه‌بعدی یا فضایی) به صورت آداپتیو و بهینه استفاده می‌کند تا علاوه بر انعطاف‌پذیری و دقت بالا، مصرف حافظه و پردازش نیز به شکل بهینه‌ای صورت بگیرد.

نکته‌ی جالب این است که به زودی موتور گرافیکی قدرتمند Unreal Engine 4 به این تکنولوژی مفید تجهیز می‌شود و طبعاً بازی‌های جدید و جالب مبتنی بر آنریل انجین ۴ نیز می‌توانند از Flow کمال استفاده را ببرند.

ویدیوی زیر نمایشی از توانمندی Flow است. شبیه‌سازی آتش و دود آن به صورت آنی و زنده توسط کارت گرافیک انجام شده است: