روشن کردن وای-فای و اتصال به اینترنت در ویندوز ۱۰ ساده است اما بد نیست وای-فای به صورت خودکار روشن و خاموش شود تا مصرف باتری لپ‌تاپ ویندوزی به حداقل ممکن برسد. در ویندوز ۱۰ نسخه‌ی Creators Update می‌توان وای-فای را به گونه‌ای تنظیم کرد که خود به خود روشن شود. اما چگونه؟ در ادامه خواهیم دید.

غیرفعال کردن وای-فای و تنظیم زمان روشن شدن خودکار در ویندوز ۱۰

در اپلیکیشن تنظیمات ویندوز ۱۰ و همین‌طور از طریق تسک‌بار یا دقیق‌تر بگوییم، Tray (تری به معنی سینی ویندوز بخش کنار ساعت و تاریخ است) می‌توان روشن شدن وای-فای به صورت خودکار را فعال کرد. البته در ویندوزهای قدیمی‌تر چنین گزینه‌ای وجود نداشت.

برای غیرفعال کردن وای-فای از طریق تری ویندوز روی آیکان کوچک وای-فای کلیک کنید و سپس در منوی باز شده روی دکمه‌ی وای-فای کلیک کنید. حال برای روشن کردن وای-فای چند گزینه در اختیار شماست. گزینه‌ی اول حالت دستی یا Manually است و گزینه‌های بعدی ۱ ساعت و ۴ ساعت و ۱ روز است. به عبارت دیگر ویندوز پس از ۱ ساعت و ... وای-فای را بار دیگر فعال می‌کند.

بنابراین می‌توانید با غیرفعال کردن وای-فای در مورد زمان روشن شدن خودکار آن تصمیم بگیرید.

روشن کردن وای-فای از طریق اپلیکیشن Settings ویندوز ۱۰

در اپلیکیشین تنظیمات ویندوز هم تنظیمات مربوط به روشن کردن خودکار وای-فای پس از چند ساعت موجود است. اپلیکیشن تنظیمات را با کلیک روی آیکان چرخدنده‌ای آن در منوی استارت اجرا کنید. به مسیر زیر مراجعه کنید:

Settings > Network & Internet > Wi-Fi

 

اکنون در سمت راست تنظیمات وای-فای یعنی کلید خاموش و روشن آن و همین‌طور گزینه‌ی روشن کردن خودکار آن به صورت دستی یا پس از ۱ روز و ... وجود دارد.

برای روشن کردن وای-فای از طریق کلید ترکیبی و صرفاً به کمک کیبورد هم روشی وجود دارد که در صبحی دیگر و در ۷۲۴ترفندی دیگر بررسی می‌کنیم.