فکر می‌کنید کدام گوشی سریع‌تر است: Galaxy S8‌ سامسونگ، آیفون ۷ پلاس اپل، ال‌جی جی۶، پیکسل گوگل و یا OnePlus 3T؟ سه گوشی اندرویدی برتر در کنار گوشی پرطرفدار و قدرتمند اپل در آزمایشی عملی مشغول اجرای اپلیکیشن‌های پرکاربرد شده‌اند. در ادامه به تماشای ویدیوی جالب مسابقه‌ی این گوشی‌ها می‌نشینیم. با ما باشید.

آیفون ۷ پلاس کمترین مقدار رم را در میان این ۵ گوشی دارد ولیکن iOS در استفاده از رم بسیار بهینه عمل می‌کند. به همین جهت در دور دوم تست که اجرای مجدد اپلیکیشن‌های پس‌زمینه است، آیفون ۷ پلاس عملکرد درخشانی دارد. برخی گوشی‌ها رم ۶ گیگابایتی دارند اما با بستن خودکار اپلیکیشن‌هایی پس‌زمینه، عملکردشان عالی نیست.

بهتر است سراغ ویدیوی جالب مسابقه‌ی گوشی‌ها برویم، تماشا کنید:

بله، ارزان‌ترین گوشی نه تنها کندترین نبوده بلکه سریع‌ترین گوشی در بارگذاری مجدد اپ‌هایی است که قبلاً اجرا شده‌اند. توجه کنید که مقدار رم این گوشی بیشتر از رقباست و طبعاً اگر اپلیکیشن‌های متعدد و ناشناخته که کمتر بهینه شده‌اند را اجرا کنیم، از رقبا فاصله می‌گیرد. وان‌پلاس‌ها گوشی‌های چینی زیبا و قدرتمند هستند اما نه به اندازه‌ی آیفون و گلکسی اس‌ها. تفاوت در نرم‌افزار است. سیستم عاملی درست شبیه به اندروید خام و بدون اپ‌های اضافی و البته بسیار بهینه روی وان‌پلاس‌ها نصب شده است و به همین علت است که عملکرد جالب توجهی دارند. LG G6 و OnePlus 3T و Pixel‌ گوگل هر سه پردازنده‌ی یکسان دارند و البته ضعیف‌تر از آیفون ۷ پلاس و گلکسی اس ۸ اما وان‌پلاس با سیستم عامل سبک خویش گوی سبقت را ربوده است.

آیفون در اجرای بازی‌ها و امور گرافیکی و همین‌طور بارگذاری اپ‌های قبلاً اجرا شده بسیار سریع است و در مجموع در جایگاه نخست قرار می‌گیرد. تفاوت‌ها کم است اما در نهایت محصول اپل است که با وجود پردازنده‌ای قدرتمند، سریع‌ترین گوشی است.