مایکروسافت با سری سرفیس پرو توانست توجه کاربران زیادی را به سمت خود جلب کند و طرفداران زیادی بدست آورد. با این که هنوز زمان زیادی تا معرفی سرفیس پرو‌‌ جدید مایکروسافت باقی مانده است، شایعات زیادی درباره‌ی این محصول مایکروسافت به گوش می‌رسد، با ۷۲۴پرس همراه باشید تا به بررسی شایعات منسوب به سرفیس پرو ۵ بپردازیم.

‌شایعات جدید نشان می‌دهند که سرفیس پرو بعدی نسبت به گذشته بسیار بهبود یافته است؛ جانشین آینده‌ی سرفیس پرو ۴ احتمالاً با حافظه‌ی ذخیره‌سازی بیشتر، پردازنده‌ی کبی لیک و حسگر‌ اثر‌ انگشت داخلی بزودی در بهار سال آینده معرفی خواهد شد.

 بیایید با پردازنده شروع کنیم؛ مایکروسافت احتمالاً به جای پردازنده‌های سری اسکای لیک، در هیبریدی بعدی خود از پردازنده‌ی قدرتمند سری کبی لیک اینتل استفاده خواهد کرد، سری کبی لیک قطعاً از نظر مصرف انرژی نسبت به سری اسکای لیک بهینه‌تر و قدرتمند‌تر هستند و این به معنای طول عمر و قدرت پردازش بیشتر سرفیس پرو بعدی مایکروسافت خواهد بود.

انتظار می‌رود که مایکروسافت سرفیس پرو بعدی خود را به حداقل ۵۱۲ گیگابایت حافظه‌ی ذخیره‌‌سازی داخلی مجهز کند؛ زیرا فایل‌های حجیم ویدیویی نیاز به حافظه‌ی ذخیره‌‌سازی بیشتری دارند و از آنجا که سری سرفیس پرو به نوعی لپ‌تاپ به حساب می‌آید، بهتر است حداقل دارای ۵۱۲ گیگابایت حافظه‌ی ذخیره‌سازی باشد تا نیاز کاربران در زمینه‌ی ذخیره‌سازی اطلاعات برطرف شود. همچنین بسیاری از کاربران از این‌ که سرفیس پرو بعدی دارای پورت تاندربولت ۳ باشد خوشحال خواهند شد؛ زیرا تاندربولت ۳ اطلاعات را با سرعت بالایی منتقل می‌کند و قطعاً حضور آن در سرفیس پرو بعدی یک امتیاز مثبت برای این تبلت هیبریدی خواهد بود.

سرفیس پرو بعدی احتمالاً به جای اینکه دارای یک باتری قابل‌تعویض باشد، به قابلیت شارژ بیسیم مجهز خواهد شد که خبر بسیار خوبی برای طرفداران مایکروسافت است. در مورد نمایشگر، ما کاملاً مطمئن نیستیم که سرفیس پرو ۵ نمایشگری با رزولوشن بالاتر داشته باشد؛ زیرا افزایش رزولوشن نمایشگر برابر است با کاهش طول عمر باتری، و چه چیز بدتر از طول عمر کم باتری برای یک تبلت هیبریدی است؟

ما همچنین شنیده‌ایم که مایکروسافت احتمالاً یک پتنت مفید برای سرفیس پرو بعدی ثبت کند؛ احتمالاً شاهد یک سنسور‌اثر‌انگشت در زیر نمایشگر سرفیس پرو ۵ باشیم که قابلیت هیجان‌انگیزی به شمار می‌رود. اگر چنین چیزی در سرفیس پرو بعدی مایکروسافت عملی شود احتمالاً شاهد یک صف طویل و مشتاق برای خرید سرفیس پرو ۵ خواهیم بود. انتظار می‌رود که سرفیس پرو بعدی هم‌زمان با عرضه نسخه‌ی کریتور ویندوز ۱۰ در بهار سال آینده‌ی میلادی عرضه شود.

نظر شما در این رابطه چیست؟ به‌نظر شما سرفیس‌پرو ۵ یک محصول انقلابی خواهد بود؟ لطفاً دیدگاه ارزشمندتان را با ما به اشتراک بگذارید.