برخی تغییرات زودهنگام در دنیای گوشی و تبلت، دلچسب نیست و از جمله حذف جک 3.5 میلی‌متری هدفون از آیفون‌های اپل! اپل با دلایل خاصی جک را حذف کرده و به جای آن تبدیل گران‌قیمت و ایرپاد را طراحی کرده است؛ ببینیم برخورد اصحاب رسانه و منتقدین در قالب تصاویری با چاشنی طنز و تمسخر چگونه است.

قبل از هر چیز به این نکته توجه کنید که هر تغییر بزرگی، در ابتدا ممکن است با تمسخر اذهان عمومی همراه شود. مثال واضح آن گرد بودن زمین است که گالیله را گرفتار مصائب مسیح کرد. در آینده قطعاً جک 3.5 میلی‌متری هدفون که نسبتاً بزرگ و در واقع غول‌آسا است، از دنیای وسایل همراه رخت برمی‌بندد؛ اما آیا حالا زمان تغییر است؟

ایرپاد شاید طراحی عالی داشته باشد، اما همه از این طراحی راضی نیستند. به اعتقاد برخی کاریکاتوریست‌ها، اپل سیم ایرفون‌های سابق را با تبر قطع کرده و چندان زحمتی برای بازطراحی ایرپاد نکشیده است.

کاریکاتورهایی پیرامون حذف جک هدفون از آیفون

اولین اشکال واضح، قیمت ایرپاد است که در قالب کاریکاتور زیر به آن اشاره شده؛ قیمتی که اپل در نظر گرفته، بالاتر از ایرفون‌های بسیار مرغوب امروزی است و این طور به نظر می‌رسد که اپل از تغییر ضروری سال‌های پیش رو، برای پر کردن حساب‌های خود استفاده کرده است:

کاریکاتورهایی پیرامون حذف جک هدفون از آیفون

نکته‌ی جالب این است که اگر این ایرپاد تجملی گم شود، چطور باید آن را پیدا کرد؟ شاید سرویسی شبیه Find My iPhone نیاز است! این هم شوخی دیگری از اصحاب رسانه است.

کاریکاتورهایی پیرامون حذف جک هدفون از آیفون

سومین معضل وقتی نمود پیدا می‌کند که از خرید ایرپاد زیبا و کاملاً بی‌سیم صرف‌نظر کنیم. اگر بخواهیم آیفون برای گوش کردن موسیقی استفاده کنیم و شارژ گوشی اندک باشد چه باید کرد؟ پورت شارژ و پورت اتصال هدفون یکی است! لذا مجبوریم تبدیل گران‎قیمتی تهیه کنیم که به تنهایی ۴۰ دلار قیمت دارد.

کاریکاتورهایی پیرامون حذف جک هدفون از آیفون

البته این تبدیل ۴۰ دلاری بهتر از تبدیل ۱۰ دلاری اپل است؛ چرا که شارژ کردن گوشی متوقف نمی‌شود.

و آخرین شوخی اصحاب رسانه، سبک‌ترین اختراع اپل نام دارد! یک فیش هندزفری که کاربردی ندارد! جز پر کردن جک هدفونی که به آن عادت کرده بودیم. واقعاً چرا جک هدفون حذف شده است، آن هم در زمان و مکان نادرست؟