گوشی HTC U با نام رمز Ocean محصولی رده‌اول از کمپانی تایوانی اچ‌تی‌سی است که به زودی معرفی می‌شود. در ادامه مشخصات این گوشی که تقریباً به صورت کامل فاش شده است و خبر از یک پرچم‌دار می‌دهد را مرور می‌کنیم.

اچ‌تی‌سی قبلاً HTC C Ultra را معرفی کرده که گوشی زیبا و جالبی است اما مشخصات سخت‌افزاری آن در حد یک گوشی پرچم‌دار نیست. مشخصات فاش شده‌ی HTC U نشان می‌دهد که این گوشی محصولی پرچم‌دار است.

HTC U‌ ویژگی جالبی به اسم Edge Sensors دارد. کاربر می‌تواند لبه‌های صفحه که برای ژست‌های حرکتی به کار می‌رود را کوچک یا بزرگ تنظیم کند.

در HTC U به جای یک یا دو میکروفون، ۴ عدد قرار داده شده تا صدای سه‌بعدی رزولوشن بالا ضبط شود. BoomSound اچ‌تی‌سی در بخش اسپیکر استریو پیاده‌سازی شده است.

 

اسنپ‌دراگون ۸۳۵ مثل اکسپریا XZ‌ سونی و گلکسی اس ۸ و ۴ یا ۶ گیگابایت رم به همراه نمایشگری با رزولوشن WQHD و نیز پورت USB C‌ و شارژ سریع باتری، از جمله مواردی است که نشان می‌دهد HTC U گوشی رده‌اول اچ‌تی‌سی برای سال ۲۰۱۷ خواهد بود. احتمالاً جک ۳.۵ میلی‌متر هدفون نیز غایب است و به جای آن USonic‌ اچ‌تی‌سی در قالب USB C انجام وظیفه می‌کند.