تلگرام اپلیکیشن محبوب ارسال پیام‌های متنی و همین‌طور تصاویر و ویدیوها، با اضافه شدن قابلیت تماس صوتی بروز می‌شود. تماس صوتی به صورت کاملاً رمزگذاری شده علاوه بر مفید بودن، بسیار امن است. در ادامه با امنیت تماس صوتی تلگرام بیشتر آشنا می‌شویم.

مطالب مرتبط با کرونا در ۷۲۴پرس

تلگرام یکی از اپلیکیشن‌های امن پیام‌رسانی است که تاکنون کمتر توسط هکرها هک شده است. قابلیت جدید تلگرام تماس صوتی به صورت کاملاً رمزگذاری شده است که البته در تمام نواحی جغرافیایی در دسترس نیست اما به زودی تمام کاربران می‌توانند از این ویژگی مفید تلگرام بهره‌مند شوند.

رمزگذاری تماس صوتی تلگرام به صورت سراسری است و هکرها با روشی موسوم به مرد میانی نمی‌توانند مکالمات را شنود کنند. تلگرام کلید رمزگذاری را هم متفاوت انتخاب کرده و به جای کاراکترها از اموجی‌ها استفاده می‌شود. مجموعه‌ی چهارتایی اموجی انتخاب تلگرام است و زمانی مکالمه امن است که چهار اموجی طرفین مکالمه یکسان باشد.

قطعاً رمزگذاری سراسری به معنی امنیت صددرصدی نیست اما به نظر می‌رسد که تلگرام یکی از امن‌ترین روش‌های مکالمه‌ی صوتی را در اپلیکیشن خود پیاده‌سازی کرده است. تلگرام تماس صوتی را به کمک شبکه‌ی عصبی بررسی کرده و با تغییر پارامترهای مختلف، آن را بهینه می‌کند و این هم از مزایای جالب تلگرام است.