گیمرها منتظر نسل بعدی کارت گرافیک‌های ای‌ام‌دی هستند، حتی اگر RX 570 و RX 580 نسخه‌ی بهینه شده‌ی RX 480 و RX 470‌ موجود باشد هم احتمالاً قیمت و عملکرد اندکی بهتر، خریدشان را منطقی‌تر می‌کند و ارزش صبر کردن دارند. تصاویری از این دو کارت گرافیک رده‌اول فاش شده که به آن نگاهی خواهیم داشت.

تصویر برد مدار چاپی کارت گرافیک‌های RX 570 و RX 580 که البته شاید غیرواقعی باشد، شبیه محصولات قبلی ای‌ام‌دی است و به نظر می‌رسد که مقوله‌ی بهینه‌سازی و تغییر نام جدی است و صرفاً یک شایعه‌ی ناگوار محسوب نمی‌شود. در تصویر زیر نمایی از RX 570 احتمالی را مشاهده می‌کنید.

 قیمت احتمالی RX 580 فقط ۲۰۰ الی ۲۵۰ دلار است و به این ترتیب کمی ارزان‌تر و بهتر از RX 480 فعلی است. طبعاً کسانی که به دنبال کارت گرافیکی برای بازی‌های سنگین هستند و نمی‌خواهند رزولوشن 4K‌ یا آخرین تنظیمات گرافیکی را تجربه کنند، از این کارت گرافیک خوش‌قیمت استقبال خوبی خواهند کرد.

کارت گرافیک RX 580 کانکتور برق ۸ پین دارد و از این نظر با RX 480 متفاوت است. شاید توان مصرفی آن بیشتر باشد و یا RX 480 از نظر توان مصرفی با مشکلات کوچکی روبرو شده که ای‌ام‌دی تصمیم به افزایش توان الکتریکی ورودی گرفته است.

انتظار داریم که در روز ۱۸ آوریل این کارت گرافیک‌های جالب معرفی شوند. منتظر خبرهای بیشتر باشید.