شرکت آمریکایی موتورولا یکی از اولین‌های دنیای فناوری بود!‌ چه در گوشی و چه در ساعت‌های هوشمند، موتورولا با عرضه‌ی ساعت هوشمند دایره‌ای ۳۶۰ دل از کاربران بسیاری ربوده بود. متأسفانه بنابر اظهارات اخیر مقامات موتورولا، این شرکت دیگر ساعت‌هوشمند نمی‌سازد. با ما همراه باشید تا در این مورد بیشتر بدانید.

در حالی که گوگل در حال توسعه‌ی نسخه‌ی جدید اندروید ور است، یکی از مقامات موتورولا اعلام کرده که این شرکت برنامه‌ای برای معرفی موتو ۳۶۰ جدید ندارد. این اقدام موتورولا قطعاً بر آینده‌ی ساعت‌های هوشمند مخصوصاً پلتفرم اندروید ور تأثیر بسزایی خواهد گذاشت و کاربران زیادی را نا‌امید خواهد کرد.

یکی از مقامات موتورولا گفته است هیأت مدیره با معرفی گجت‌های پوشیدنی مانند ساعت هوشمند موافق نیست به همین علت دیگر شاهد یک موتو ۳۶۰ جدید نخواهیم بود. پلتفرم ویژه‌ی ابزارهای پوشیدنی گوگل، یعنی اندروید ور مشکلات بسیاری دارد و این موجب آن شده که گوگل اندروید ور ۲.۰ را دیرتر در نزدیکی سال ۲۰۱۷ عرضه کند. گوگل درباره‌ی این تأخیر توضیحی نداده است.

البته جالب است بدانید که موتورولا تنها شرکتی نیست که اندروید ور را تنها می‌گذارد. زیرا هواوی و ال‌جی که در گذشته در صنعت ساعت هوشمند نقش مهمی را بازی می‌کردند نیز اعلام کردند که در امسال ساعت هوشمند جدیدی را عرضه نخواهند کرد؛ این به آن معنی است که ال‌جی و هواوی نیز کار را بر اندروید ور سخت‌تر کرده و تصمیم گرفته‌اند پلتفرم ابزار‌های‌ پوشیدنی گوگل را رها کنند. البته منابعی نیز خبر داده‌اند که هواوی تولید ابزار‌های پوشیدنی هوشمند را رها نخواهند کرد؛ اما این بدان معنی نخواهد بود که هواوی از اندروید ور در ابزار‌های پوشیدنی بهره خواهد برد.

با در نظر گرفتن این که موتورولا، ال‌جی و هواوی دیگر ساعت‌ هوشمند جدیدی عرضه نخواهند کرد یا حداقل در صورت عرضه کردن، از اندروید ور در ابزار‌های خود استفاده نخواهند کرد، می‌توان گفت که شانسی برای پیروزی اندروید ور در صنعت ابزار‌های پوشیدنی باقی نخواهد ماند. باید صبر پیشه کرد و دید گوگل در مواجهه با این مسأله چه واکنشی از خود نشان خواهد داد. شایعاتی مبنی بر معرفی ساعت هوشمند مبتنی بر اندروید ور توسط خود گوگل به گوش می‌رسد که با توجه به شرایط فعلی اندروید ور منطقی بنظر می‌رسد.

دیدگاه شما در این رابطه چیست؟ به نظر شما گوگل در مواجهه با این مشکل چه واکنشی از خود نشان خواهد داد؟ آیا گوگل در آینده دست به معرفی ساعت هوشمند جدید برای اندروید ور خواهد زد؟ واکنش شما نسبت به عدم تولید موتو ۳۶۰ جدید چیست؟ دیدگاه ارزشمندتان را با ما به اشتراک بگذارید.