اینستاگرام ویژگی مفیدی به اسم ویدیوهای لایو دارد. اگر دنبال‌کنندگان شما این ویدیوها را تا زمانی که Live هستند تماشا نکرده باشند، راهی برای تماشا وجود ندارد مگر آنکه ویدیو را ذخیره کرده باشید و مجدداً به اشتراک بگذارید. اما سوال، چطور ویدیوهای Live اینستاگرام را ذخیره کنیم؟ در ادامه به روش ساده‌ی ذخیره کردن ویدیوها می‌پردازیم.

مطالب مرتبط با کرونا در ۷۲۴پرس

ایسنتاگرام قابلیتی به اسم Save به ویدیوهای زنده اضافه کرده تا مشکل ذخیره‌سازی ویدیوها را حل کند. لذا برای استفاده از این ویژگی باید ابتدا اپلیکیشن اینستاگرام خود را بروز کنید. پس از بروزرسانی اینستاگرام اولین گام در ذخیره‌سازی ویدیوها این است که با حرکت جاروبی به سمت راست، بخش استوری‌های اینستاگرام را نمایان کنید و با تکرار این حرکت، به صفحه‌ی دوربین بروید. اکنون روی دکمه‌ی record یا ضبط ویدیو تپ کنید.

ویدیوی لایو یا زنده را تا زمانی که دوست دارید مخابره کنید تا فالوئرها از آن لذت ببیرند. می‌توانید در طول مخابره‌ی ویدیو، نظرات خود را پست کنید و دنبال‌کنندگان هم می‌توانند نظرشان را ارسال کنند.

پس از پایان مخابره‌ی ویدیوی زنده، اینستاگرام تعداد بینندگان را نمایش می‌دهد و در همین صفحه گزینه‌ی ذخیره کردن ویدیو نیز نمایان می‌شود، کافی است به گوشه‌ی بالای صفحه دقت کنید:

اینستاگرام ویدیو را روی حافظه‌ی محلی گوشی ذخیره می‌کند و از نظر ساختار درست مثل ویدیوهایی است که با اپلیکیشن دوربین گوشی ذخیره کرده‌اید. لذا می‌توانید این ویدیو را در دیگر اپ‌ها استفاده کنید و یا با دوستان و دنبال‌کنندگان به اشتراک بگذارید.

گزینه‌ی ذخیره‌سازی ویدیوی لایو تنها برای کسی که ویدیو را ارسال می‌کند، در دسترس است و نمی‌توان ویدیوی دیگر کاربران که به صورت زنده مخابره شده را ذخیره کرد.