بروزرسانی اندروید ۷ برای محصولات گروه اکسپریا به زودی منتشر می‌شود. سونی با انتشار تیزر ویدیویی در مورد ظاهر و قابلیت‌های بروزرسانی جدید که برای اکسپریا XZ و Xperia X Performance منتشر شد و برای دیگر گوشی‌های رده‌اول و جدید سونی نیز منتشر می‌شود، توضیح می‌دهد. در ادامه به تماشای این ویدیو می‌پردازیم.

در بروزرسانی جدید تغییراتی چند پیاده‌سازی شده است که به مهم‌ترین موارد اشاره می‌کنیم. قابلیت جست‌وجو به شکلی جدید در صفحه‌ی خانه گنجانده شده است. لانچر در صفحه‌ی خانه‌ی سمت چپ کارت‌های گوگل ناو را نمایش می‌دهد که البته در کشورمان چندان کاربرد و همین‌طور طرفدار ندارد. در اپ پیامک‌ها امکانات جدیدی اضافه شده؛ ولیکن اکثر موارد اضافه شده قبلاً در Google Messenger‌ موجود بود.

با دابل تپ روی دکمه‌ی مالتی‌تسکینگ سریعاً به حالت دو پنجره‌ای اندروید ۷ وارد می‌شوید. سونی با استفاده از Doze که ویژگی جالب اندروید برای کاهش مصرف باتری حین بی‌کار بودن گوشی است، حالت کم‌مصرف که Stamina Mode نامیده می‌شود را بهینه کرده است و به این ترتیب استمینا مود سونی این بار بهینه‌تر از قبل است. در اپ دوربین هم تغییرات ظاهری اعمال شده است تا عکاسی راحت‌تر و حرفه‌ای‌تر باشد. تغییرات متعدد دیگر نیز در اندروید و اپ‌های سونی اعمال شده تا تجربه‌ی کاربری بهتر شود.

به ویدیویی که سونی در باب تغییرات و قابلیت‌ها منتشر کرده توجه فرمایید: