گوگل در اپ گوگل مپس، تغییر جالبی ایجاد کرده و به جای فلش راهنما، پرتوی متناسب با دقت حسگرها به کاربر نمایش می‌دهد تا جهت‌گیری شخص بهتر نمایان شود. در ادامه به این تغییر جالب و مزایای آن می‌پردازیم.

معمولاً گوشی‌ها صرف‌نظر از دقت و قیمت حسگرهای به کار رفته، در نمایش دقیق جهت، خطا دارند. چه بسا در جهتی می‌دوید و فلشی که جهت شما را در گوگل مپس نشان می‌دهد، با مسیر شما متفاوت است! گوگل با توجه به این اختلاف طبیعی، در نسخه‌ی جدید اپلیکیشن مسیریابی خود، به جای فلش از یک بازه که شبیه پرتو است، استفاده می‌کند؛ کافی است اپ گوگل مپس خود را بروز کنید تا تغییر جدید را تجربه کنید.

هر چه پرتو بزرگ‌تر و وسیع‌تر باشد، دقت حسگرهای گوشی کمتر است یا باید کمی صبر کرد تا جهت‌گیری دقیق‌تر مشخص شود. درست مثل موقعیت شخص که اگر تعداد ماهواره‌های GPS متصل شده به گوشی کاربر کم باشد، با دقت کمتری تخمین زده شده و در نتیجه به جای یک دایره‌ی کوچک، یک دایره‌ی بزرگ با قطری در حد چند ده متر نمایش داده می‌شود.

بله، ایده‌ی خوبی است که به جای فلش از بازه‌ی زاویه دید استفاده کنیم و دقت را با کوچک یا بزرگ کردن زاویه دید پرتو تغییر دهیم.

اما سوال این است که چه راهی به جز صبر کردن برای افزایش دقت در تخمین جهت وجود دارد؟ تصویر متحرک زیر پاسخ این سوال است. کافی است گوشی را حدود ۹۰ درجه چرخانده و هم‌زمان عدد ۸ انگلیسی را در هوا ترسیم کنید.

تصحیح و افزایش دقت جهت‌یابی به کمک حسگرهای گوشی