مایکروسافت که یک شکست‌خورده به تمام معنا در جنگ گوشی‌های هوشمند است و نقش مهمّی در صنعت گوشی‌های هوشمند ندارد، بنابر شایعات و منابع خبری مختلف، چند وقتی است که در حال کار روی گوشی هوشمند بعدی خود با نام سرفیس فون است. با ما همراه باشید تا در این مورد بیشتر بدانید.

چندین ماه است که خبرگزاری‌های مختلف خبر از معرفی گوشی بعدی مایکروسافت با نام سرفیس فون می‌دهند. شایعات آنقدر زیاد و متنوع‌ شده‌اند که می‌توان در میان آنها به تصاویر لو رفته از سرفیس فون و حتی نتایج بنچمارک این گوشی‌ هوشمند اشاره کرد. چند روز پیش مدیر مایکروسافت، ساتیا نادلا گفت: «مهم نیست که دیگران چه می‌کنند، ما نمی‌خواهیم پیرو آنها باشیم؛ سوال این است: ما چه کاری می‌توانیم انجام دهیم؟ برای یافتن پاسخ این سوال، من درباره‌ی تمام فاکتور‌ها یا هر فناوری یا حتی هوش مصنوعی پژوهش کردم؛ پاسخ این است که ما در صنعت گوشی‌های هوشمند باقی می‌مانیم، اما به شیوه‌ی خودمان؛ با یک محصول بسیار قدرتمند و منحصر‌به‌فرد».

گفته‌های ساتیا نادلا مهر تأییدی بر آن است که مایکروسافت دیر یا زود با یک گوشی‌ هوشمند قدرتمند که احتمالاً به خاطر شکست‌های پی‌در‌پی ویندوزفون،‌ دارای سیستم‌‌عاملی غیر از ویندوز فون خواهد بود به بازار گوشی‌های هوشمند باز خواهد گشت؛ اما چیزی که در این میان مشخص است آن است که مایکروسافت بسیار دیر از خواب غفلت بیدار شده است و بعید به نظر می‌رسد که بتواند توجه کاربران مختلف را به گوشی‌ هوشمند بعدی‌اش موسوم به سرفیس فون جلب کند.

بنابر گفته‌های ساتیا نادلا سرفیس فون احتمالاً یک محصول بسیار قدرتمند و منحصر‌به‌فرد خواهد بود و این با شایعات مطرح شده در تضاد نیست: چند ماه پیش شایعاتی مبنی بر استفاده از یک پردازنده‌ی ویژه لپ‌تاپ در سرفیس فون به‌گوش می‌رسید؛استفاده از پردازنده‌ی  x86در سرفیس فون باعث ایجاد یک تجربه‌ی غنی و جدید در کاربران می‌شود. قطعاً این مورد فقط در حد حدس و گمان است و نمی‌توان صحت آن را کاملاً‌ تأیید کرد.

دیدگاه شما در این رابطه چیست؟ آیا مایکروسافت با معرفی سرفیس فون با پردازنده‌ی قدرتمند سطح لپ‌تاپ می‌تواند نظر مثبت کاربران را به خود جلب کند؟ آیا می‌توان امیدوار بود که در آینده‌های دور، کاربران مشتاق برای گوشی‌های مایکروسافت صف بکشند؟ دیدگاه ارزشمند خود را با ما به اشتراک بگذارید.