شایعاتی در فضای وب منتشر شده که از واگذاری بخش پی‌سی و لپ‌تاپ سامسونگ به لنوو صحبت می‌کند. با توجه به وضعیت بد بازار کامپیوتر ممکن است این ایده واقعیت داشته باشد؛ اما ببینیم مسئولین این غول کره‌ای چه می‌گویند؟

هفته‌ی پیش رسانه‌ها شایعاتی جالب در مورد بخش پی‌سی سامسونگ منتشر کردند: سامسونگ و لنوو در حال رایزنی برای واگذاری بخش PC غول کره‌ای به لنوو که در حال حاضر یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان انواع کیس آماده و لپ‌تاپ و کامپیوترهای متنوع برای امور مختلف است، هستند. سامسونگ بخش پرینترهای خود را به کمپانی HP‌ واگذار کرده بود و این طور به نظر می‌رسید که شاید بخش کامپیوتر هم با توجه به سودآوری ضعیف در حال واگذاری به کمپانی دیگری است.

شایعات با توجه به وضعیت اسف‌بار فروش گلکسی نوت ۷ که یک گوشی انفجاری(!) محسوب می‌شود، قوت گرفته است. پیش‌بینی سامسونگ این است که حدود ۵.۱ میلیارد دلار از سود سامسونگ به خاطر این گوشی پرفروش از بین رفته است.

اما امروز سامسونگ تمام شایعات را رد کرده و رسماً اعلام کرده که تمام شایعات اشتباه است! به این ترتیب فعلاً می‌توان لپ‌تاپ‌هایی با برند سامسونگ را خریداری کرد و قرار نیست خدمات پس از فروش و لوازم یدکی به این زودی‌ها نایاب شود.