کارت حافظه‌های سری SF-G‌ سونی برای فیلم‌برداری 4K‌ با بیت‌ریت بسیار بالا طراحی شده‌اند و سریع‌ترین کارت حافظه‌های جهان از نظر سرعت نوشتن داده محسوب می‌شوند. در ادامه با این محصولات بیشتر آشنا می‌شویم.

سونی در دنیای فیلم‌برداری 4K نیاز به کارت حافظه‌های سریع‌تر را حس کرده و کارت‌های حافظه‌ای با سرعت سرسام‌آور رونمایی کرده است. سری SF-G سونی برای فیلم‌برداری 4K‌ طراحی شده و محدودیت‌ها را به کلی از بین می‌برد.

سرعت خواندن این کارت حافظه‌ها که در ظرفیت‌های ۳۲ و ۶۴ و ۱۲۸ گیگابایت تولید می‌شوند، به ۳۰۰ مگابایت بر ثانیه هم می‌رسد و سرعت نوشتن هم تقریباً همین مقدار است. کارت‌های حافظه با سرعت خواندن بالاتر در بازار موجود است اما سرعت نوشتن مشکل اصلی است و سونی در این بخش پیشتاز است. در حالی که اغلب کارت حافظه‌های کلاس ۱۰ با باس UHS-1 حداکثر سرعتی در حد ۸۰ مگابایت بر ثانیه دارند، کارت حافظه‌ی سونی ممکن است به سرعت ۲۹۹ مگابایت بر ثانیه هم برسد.

سونی برای این کارت حافظه‌های فوق‌العاده سریع، کارت‌خوانی هم طراحی کرده که MRW-S1 نام دارد. این کارت‌خوان از USB 3.1 بهره می‌گیرد تا سرعتی فراتر از کارت‌خوان‌های USB 2.0‌ و شاید USB 3.0 داشته باشد.

قیمت محصولات جدید اعلام نشده اما به زودی و از ماه آوریل (اردیبهشت ۹۶) وارد بازار می‌شوند.