سامسونگ برای گلکسی اس ۷ بروزرسانی اندروید ۷ را آزمایش می‌کند. در نسخه‌ی آزمایشی تغییرات جالبی دیده می‌شود که شاید بیشترشان نشأت گرفته از تغییرات اندروید ۷ به سبک و سیاق خام گوگلی هستند؛ ولیکن تاچ‌ویز سامسونگ می‌خواهد متحول شود. در ادامه به بررسی تغییراتی که در نسخه‌ی آزمایشی بروزرسانی جدید مشاهده شده، می‌پردازیم.

سامسونگ با انتشار یک فایل PDF از تغییراتی که در سیستم‌عامل و اپ‌ها و طراحی تاچ‌ویز صورت گرفته صحبت می‌کند و روش بروز کردن و استفاده از نسخه‌ی بتا یا همان نسخه‌ی آزمایشی بروزرسانی را آموزش می‌دهد. سراغ تغییرات می‌رویم:

اغلب تغییرات، مبتنی بر تغییرات ذاتی اندروید است. می‌توان DPI صفحه‌نمایش را انتخاب کرد و به این ترتیب تمام آیکنها و متن‌ها و دیگر عناصر گرافیکی کوچک‌تر یا بزرگ‌تر می‌شوند. می‌توان نوتیفیکیشن‌ها را گروه‌بندی کرد و حتی برای پاسخ سریع که مستقیماً از طریق نوتیفیکشن‌ها در دسترس است هم گروه‌هایی تعریف کرد تا سرعت پاسخ سریع کاربر بیشتر شود.

آیکنها بازطراحی شده‌اند و قرابت بیشتری با زبان طراحی متریال گوگل دارند. سامسونگ در طراحی حالت چندپنجره‌ای که ویژگی مفید نسخه‌ی جدید اندروید است هم از سبک گوگل پیروی کرده است.

و به تغییرات تاچ‌ویز می‌رسیم. استفاده‌ی مفیدتری از فضای صفحه شده است و در حقیقت آیکنها و تنظیماتی که کمتر کاربرد دارند به صفحات و منوهای کامل‌تر منتقل شده‌اند و صرفاً آیتم‌های کاربردی در نگاه اول دیده می‌شوند. متن و توضیح آیکنها کوچک‌تر شده تا فضای صفحه شلوغ به نظر نرسد.

تصاویر زیر گویای این تغییرات است:

تغییراتی که در بروزرسانی اندروید ۷ برای گلکسی اس ۷ خواهیم دید
تغییراتی که در بروزرسانی اندروید ۷ برای گلکسی اس ۷ خواهیم دید
تغییراتی که در بروزرسانی اندروید ۷ برای گلکسی اس ۷ خواهیم دید
تغییراتی که در بروزرسانی اندروید ۷ برای گلکسی اس ۷ خواهیم دید

سامسونگ در اپلیکیشن‌های ویژه‌ی خود هم تغییراتی ایجاد کرده است. به عنوان مثال نمایشگر همیشه روشن سامسونگ یا همان Always on Display ساعت را با طرح‌ها متنوع و جدید و رنگ‌های انتخابی نمایش می‌دهد. لانچر هم شرت‌کات‌هایی شبیه لانچری که در گوشی‌های پیکسل گوگل به کار رفته دارد. در اپلیکیشن دوربین از حرکات جاروبی استفاده شده است و تغییراتی از این دست در سایر اپلیکیشن‌های سامسونگ ایجاد شده است.