کمپانی Razer کیبورد جدیدی برای بازی‌خورها طراحی کرده که نه معمولی است و نه مکانیکی. در ساخت کلیدها از تکنولوژی خاصی به اسم Mecha-Membrane استفاده شده تا حساسیت و فیدبک خوب کلیدهای مکانیکی و در عین حال کم‌صدایی و نرمی کلیدهای معمولی تلفیق شود. در ادامه به بررسی بیشتر کیبورد Razer Ornata می‌پردازیم.

کلید مکانیکی که محصول کمپانی Cherry MX است، برخلاف کلیدهای معمولی، در میانه‌ی مسیر عمل می‌کند و به همین علت عملکرد و حساسیت عالی دارد. در مقابل کلیدهای کیبورد لپ‌تاپ و کیبوردهای باریک، مسیر رفت و برگشت کوتاهی دارند و برای تایپ کردن مناسب‌ترند. تنها مشکل این است که باید کلید را تا انتها فشار داد تا عمل سوییچ کردن انجام شود.

در تصاویر متحرک زیر، نحوه‌ی عملکرد کلید لپ‌تاپی با مکانیزم قیچی‌مانند و کلید مکانیکی با ارتفاع نسبتاً زیاد را مشاهده می‌کنید.

ریزر طراحی خاص خود را ارائه کرده و نام Mecha-Membrane روی آن گذاشته است. این طراحی جدید را در تصویر زیر مشاهده کنید:

همان‌طور که شاهد هستید کلیدهای مکا-ممبرِین ریزر چندان مرتفع نیست و حساسیت بسیار خوبی دارد؛ به عبارت دیگر حس کلیک کردن کلید و در عین حال مسیر رفت و برگشت آن عالی است.

کیبورد Ornata اولین محصول ریزر مبتنی بر تکنولوژی جدید کلیدهاست. امکانات متداول مثل تغییر نور پس‌زمینه، کلیدهای ماکرو، برنامه‌ریزی برای تغییر رنگ نورپس‌زمینه برای یکایک کلیدها به صورت جداگانه و ارگونومی خوب به همراه تکیه‌گاه مچ دست، از دیگر ویژگی‌های این کیبورد ۱۰۰ دلاری است. بله، خوشبختانه ریزر قیمت کیبورد خاص خود را مثل برخی محصولات گیمینگ، بسیار بالا تعیین نکرده است و عددی در حد قیمت معمول کیبوردهای مکانیکی اعلام شده است. نسخه‌ی دیگر نورپردازی تک‌رنگ با رنگ سبز دارد (رنگ اصلی لوگو و محصولات ریزر) و قیمت آن ۸۰ دلار است.