ایسوس باز هم لپ‌تاپی با داک خنک‌کاری مایع طراحی کرد! ROG GX800 ایسوس لپ‌تاپ گیمینگی است که خنک‌کاری مایع دارد و دو کارت گرافیک قدرتمند GTX 1080 درون آن می‌تپد تا هیچ بازی سنگینی کند اجرا نشود! حتی با تنظیمات گرافیکی حداکثری. در ادامه نگاهی به مشخصات GX800‌ ایسوس خواهیم داشت.

ایسوس باز هم روش استفاده از داک خنک‌کاری مایع را تکرار کرده تا دو کارت گرافیک رده‌اول GTX 1080 را در یک لپ‌تاپ یا دقیق‌تر بگوییم ابرلپ‌تاپ جای دهد و بدون مشکل داغی شدید، بتوان از هر دو کارت گرافیک استفاده کرد.

نمایشگر ROG GX800 قطر ۱۸ اینچی دارد و رزولوشن آن 4K است. با وجود دو کارت گرافیک بسیار عالی، احتمالاً تمام بازی‌ها حتی در این رزولوشن سرسام‌آور هم اجرای روانی خواهند داشت. ایسوس پردازنده‌ی اینتل Core i7-6820HK که قابلیت اورکلاک دارد را در این لپ‌تاپ استفاده کرده که سرعت آن در حالت بوست به ۴.۲ گیگاهرتز می‌رسد. به این ترتیب امتیازی که در بنچ‌مارک 3DMark Fire Strike Ultra به دست آمده معادل 10395 است! عددی که در حالت معمولی و اکستریم این بنچ‌مارک هم جذاب است؛ حال آنکه در حالت اولترا چنین امتیازی توسط کمتر سیستمی ثبت می‌شود.

یکی از کاربردهای این لپ‌تاپ اجرای روان بازی‌های واقعیت مجازی است؛ معمولاً گرافیک این نوع بازی‌ها سبک‌تر طراحی می‌شود تا اجرا روان باشد و تجربه‌ی کاربری بهینه شود.

ایسوس برای تأمین توان الکتریکی لازم مجبور است از دو آداپتور ۳۳۰ واتی استفاده کند! از دیگر نکات مورد توجه ایسوس در طراحی این لپ‌تاپ گران‌قیمت می‌توان به صفحه کلید آن اشاره کرد که MechTAG نامیده شده، صفحه کلیدی مکانیکی که حساسیت بسیار بالایی دارد و می‌توان نورپردازی آن را به کمک نرم‌افزار و تکنولوژی ROG Aura RGB LED تنظیم کرد. می‌توان هم‌زمان ۳۰ کلید را فشار داد و تمام کلیدها شناسایی می‌شوند. مسافت رفت و برگشت کیلدها ۲.۵ میلی‌متر است و به این ترتیب عملکردی سریع با فیدبک خوب دارند.

در پایان نگاهی به کولینگ این لپ‌تاپ داشته باشیم: ماژول خنک‌کاری موسوم به Hydro Overclocking System در GX800 نصب شده است. حین اجرای بازی‌ها می‌توان داک خنک‌کاری را به لپ‌تاپ متصل کرد و اتصال به شکلی است که مایع خنک‌کاری نشت نمی‌کند و حرکتی روان در داک و مجاری داخلی دارد. داک در حقیقت رادیاتوری برای انتقال گرمای مایع خنک‌کاری به اطراف است.

سیستم خنک‌کاری مایع لپ‌تاپ گیمینگ ایسوس ROG GX800

مشخصات کامل این لپ‌تاپ را در تصویر زیر مرور کنید:

مشخصات لپ‌تاپ گیمینگ ایسوس ROG GX800