هر چند آخرین محصول هیبریدی تویوتا در ژاپن با اقبال فروش بالایی مواجه شده، ولی این شرکت در بازار رقابتی کمپانی‌های بزرگ در آمریکا با افت فروش درگیر است. دلیل اصلی آن هم قیمت پایین گاز است. البته این موضوع نمی‌تواند تنها دلیل افت فروش این محصول باشد.

پس از فروش فوق‌العاده مدل‌های قدیمی این محصول، پریوس نه تنها به فروش این محصول کمکی نکرد، بلکه به فروش تویوتا در ایالات متحده ضربه هم زد. اما چرا؟ جواب ساده است؛ قیمت گاز. متوسط قیمت گاز در آمریکا اکنون حدود ۲ دلار به ازای هر گالن است. تحلیلگران معتقدند شما بعنوان خریدار یک ماشین از میان یک ماشین هیبریدی و یک اس‌یو‌وی، مطمئناً مدل هیبریدی را انتخاب خواهید کرد.

از سوی دیگر، در ژاپن قیمت هر گالن گاز حدود ۴ دلار و ۰.۵ سنت است که این موضوع خود یک دلیل برای جذاب شدن ماشین‌های هیبریدی در این کشور است. ولی تحلیل‌ها نشان می‌دهد مشکل در ایالات متحده تنها قیمت گاز نیست. شاید علاوه‌ بر نوع سوخت مصرفی زیبایی و شکیل بودن محصول هم مد‌نظر باشد؛ زیرا محصولات هیبریدی تسلا به علت طراحی‌های خاص مورد استقبال قرار می‌گیرند. باید دید تویوتا برای جذب مشتریان بیشتر برای این دسته از محصولات خود چه برنامه‌ای در ذهن دارد.