علاقه مندان به ریاضی از این به بعد می‌توانند با استفاده از اپلیکیشن هوشمند سقراط، پاسخ تمامی معادلات ریاضی را با عکس گرفتن از صورت مسئله  بیابند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی 724، این برنامه بسیار پرکاربرد به نام سقراط یکی از بزرگترین ریاضیدانان بزرگ تاریخی طراحی و ساخته شده اما با قابلیتی جالب و منحصر به فرد که در آن کافی است عکس صورت معادله مورد نظر توسط موبایل گرفته شود و سپس نرم افزار کار حل آن را انجام دهد. 

طبق این گزارش، درحقیقت سقراط اپلیکیشنی هوشمند است که به راحتی و البته رایگان در موبایل قابل نصب بوده و با توجه به اینکه در کنار حل معادله، توضیحات هر مساله ریاضی و راه حل آن هم به کاربر ارائه میشود درحقیقت معلم نوعی معلم خصوصی رایگان وبا قابلیت دسترسی آسان است. 

البته علاوه بر قابلیت حل معادله سقراط، کاربرد این اپلیکیشن هوشمند تنها در آموزش و حل معادلات ریاضی خلاصه نشده و قابلیت پاسخگویی گام به گام به سوالات مربوط به علوم دیگر از جمله تاریخ، زبان انگلیسی را به ارائه مطالب مرتبط آنها را نیز دارد. 

به گفته نویسندگان طراحان این اپلیکیشن جالب، سقراط معلم خصوصی است که با قابلیت های منحصر به فردش هوش مصنوعی را به نوعی با فناوری های بصری نوین کامپیوتری به چالش کشیده، عاملی که به سقراط قابلیت خواندن و ازریابی تصاویر سوالات موردنظر کاربررا می دهد. 

طبق گفته نویسندگان این اپلیکیشن هوشمند، سقراط همانند ماشین حسابی کوچک اما با قابلیت های بسیار وسیع می تواند همانندی معلمی خصوصی و همیشه در دسترس ، مفاهیم کاربردی و راحت حل میلیونها سوال را به کار بر آموزش دهد به گونه ای که همه روشهای تدریس در ذهن مخاطب باقی می ماند. 

اپلیکیشن سقراط نه تنها برای دانشجویان و محققان بلکه برای دانش آموزان نیز به راحتی قابل استفاده است.