ای‌ام‌دی درایور جدیدی برای کارت گرافیک‌ها و پردازنده‌های گرافیکی خود منتشر کرده که با توجه به اینکه نسخه‌ی کریمسون ادیشن بودن، تغییرات مهمی در آن پیاده‌سازی شده است.

درایور جدید کارت گرافیک‌های AMD با دو تغییر مهم از راه رسید. تغییر اول حل مشکل دیکد شدن ویدیوهای H.264 است که درون مرورگر پخش می‌شوند. البته اگر بازی همزمان با پخش ویدیو اجرا نشده باشد، مشکلی وجود ندارد؛ ولیکن در حالت همزمان، پخش ویدیو با مشکل روبرو می‌شود.

تغییر مهم دیگر پشتیبانی از رندر به کمک DirectX 12 در بازی Civilization VI است. بازی سیویلایزیشن ۶ یکی از عناوین سنگین امروزی است که به کمک دایرکت ایکس ۱۲ اجرای روان‌تری خواهد داشت و شاید مهم‌ترین علت انتشار یک نسخه‌ی اصلی درایور، همین مورد باشد.

گفتنی است که ای‌ام‌دی درایورهایی که با تغییرات مهم و اساسی منتشر می‌شوند را با نام Radeon Software Crimson Edition منتشر می‌کند. نام نسخه‌ی جدید نیز Radeon Software Crimson Edition 16.11.4 است. برای دریافت نسخه‌ی جدید به وب‌سایت رسمی ای‌ام‌دی که متأسفانه دسترسی به آن به صورت مستقیم غیرممکن است مراجعه فرمایید یا از وب‌سایت‌های دانلود درایور، نسخه‌ی جدید را دانلود فرمایید:

Guru3D