سیگیت یکی از تولیدکنندگان برتر حافظه‌های داخلی و خارجی، امروز حجیم‌ترین دیسک سخت قابل‌حمل خود را معرفی کرد. سری Backup Plus Plus سیگیت اکنون مدل ۵ گیگابایتی هم دارد و متراکم‌ترین درایو ۲.۵ اینچی به صورت اکسترنال است. در ادامه با مشخصات این درایوها آشنا می‌شویم.

سیگیت چندی پیش سری BarraCuda کوچک (۲.۵ اینچی) را با معرفی مدل‌هایی که ظرفیت بالاتری دارند، به روز کرد. در درایوهای جدید از تکنولوژی SMR سیگیت استفاده شده که نتیجه‌ی آن افزایش تراکم نوشتن داده و در نتیجه افزایش ظرفیت مفید هر پلاتر هارددیسک است. احتمالاً هر پلاتر ۱ ترابایت ظرفیت داشته و سرعت دورانی نیز ۵۴۰۰ دور بر دقیقه است. سیگیت کش چند سطحی (MTC) خود را به همراه ۱۲۸ مگابایت کش داخلی در این درایوها پیاده‌سازی کرده تا عملکرد بهینه‌ای داشته باشند.

سیگیت مدل‌های ۴ و ۵ ترابایتی جدید را در بدنه‌ی آلومینیومی ماشین‌کاری شده قرار داده که در عین زیبایی، اثر خش رویشان به راحتی قابل مشاهده نیست. پورت ارتباطی طبق معمول USB 3.0‌ است و با توجه به اینکه توان مصرفی درایو، کمتر از ۲.۱ وات است، تنها یک پورت USB برای ارتباط با کامپیوتر کفایت می‌کند. سیگیت نرم‌افزار DAS خود را برای انواع سیستم‌عامل به همراه هارددرایو عرضه می‌کند و علاوه بر این، ۲۰۰ گیگابایت فضای ابری به مدت ۲ سال در اختیار مشتریان خواهد بود.

قیمت درایو ۵ ترابایتی که در رنگ‌های نقره‌ای، آبی و مشکی و همین‌طور قرمز روانه‌ی بازار می‌شود، ۱۹۰ دلار است. رقمی که با توجه به قیمت درایوهای ۴ ترابایتی موجود، بالا به نظر می‌رسد.