گوشی ۱۳۰۰ دلاری هواوی با نامی متفاوت و قیمت پایین در بازار چین عرضه می‌شود. Mate 9 Pro طراحی پورشه ندارد اما از نظر سخت‌افزاری، شبیه گوشی بسیار گران این کمپانی است.

اخیراً هواوی، میت 9 را معرفی کرده بود و در کنار آن گوشی دیگری به نام میت 9 پورشه ادیشن معرفی شد. اکنون سومین گوشی گروه میت 9 روانه‌ی بازار می‌شود ولیکن این گوشی مختص بازار چین است.

در میت 9 پرو از ۶ گیگابایت رم، ۶۴ یا ۱۲۸ گیگابایت حافظه‌ی داخلی (در نسخه‌ی پورشه ۲۵۶ گیگابایت به کار رفته بود) و نمایشگر خمیده‌ی ۵.۵ اینچی با رزولوشن QHD استفاده شده است. در حقیقت این پنل همان پنلی است که در مدل ۱۳۰۰ دلاری این کمپانی به کار رفته؛ ولیکن قیمت میت 9 پرو، اصلاً به قیمت نسخه‌ی پورشه ادیشن شبیه نیست! ۷۷۵ دلار قیمتی است که هواوی اعلام کرده و مدل دیگر با ۴ گیگابایت رم و ۶۴ گیگابایت حافظه‌ی ذخیره‌سازی، ۶۸۷ دلار خرج روی دست مشتریان چینی می‌گذارد.

ممکن است هواوی این گوشی‌ها را در بازار خارج از چین نیز عرضه کند، ولیکن سیاست عمومی برندهای چینی این است که محصولات مرغوب با قیمت پایین‌تر در بازار بومی این کشور به فروش برسند و به این ترتیب اقتصاد و رفاه عمومی وضعیت بهتری پیدا کند؛ چیزی که عکس آن در برخی کشورها دیده می‌شود!