کمپانی MSI کوچک‌ترین کامپیوتر گیمینگ جهان که قدرت گرافیکی لازم برای بازی‌های واقعیت مجازی را دارد، با عنوان Trident معرفی کرد. این کامپیوتر کوچک کارت گرافیکی قدرتمند و طراحی زیبا دارد، در ادامه به مشخصات آن می‌پردازیم.

ام‌اس‌آی هم مثل ایسوس و چند کمپانی دیگر، به طراحی کیس‌های گیمینگ زیبا علاقه‌مند شده و این بار روی کوچک‌سازی متمرکز شده است؛ به این ترتیب کامپیوتری به اسم Trident متولد شده که کارت گرافیک GTX 1060 و پردازنده‌‌های جدید اینتل در آن خودنمایی می‌کند. کارت گرافیک GTX 1060 از نظر قدرت پردازشی تقریباً مشابه GTX 980 نسل قبلی است و برای بازی‌های واقعیت مجازی، کافی است. به این ترتیب برچسب VR Ready روی این محصول زده می‌شود.

ام‌اس‌آی برای خنک‌کاری از سیستمی موسوم به Silent Storm 2 استفاده کرده که مدعی است بیشترین بازدهی را دارد. از نظر نویز و صدا هم وضعیت بسیار عالی است. در واقع با کامپیوتری ساکت و تاریک(!) مثل یک قاتل روبرو هستیم. دقت کنید که کارت گرافیک‌های سری 10 انویدیا با معماری بهینه‌ی پاسکال و لیتوگرافی پیشرفته، توان مصرفی بسیار پایینی دارند و طبعاً طراحی سیستم خنک‌کاری کوچک و کارآمد، ساده‌تر است. برای زیبایی بیشتر از RGB Mystic Light استفاده شده که با نورپردازی جالب، زیبایی کامپیوتر را دوچندان می‌کند.

Trident، کامپیوتر گیمینگ قدرتمند MSI
Trident، کامپیوتر گیمینگ قدرتمند MSI
Trident، کامپیوتر گیمینگ قدرتمند MSI
Trident، کامپیوتر گیمینگ قدرتمند MSI

در سمت جلو و پشت، پورت‌های متعدد در نظر گرفته شده تا بتوان تمام وسایل جانبی و همین‌طور هارد اکسترنال را به کامپیوتر متصل کرد. هدست و کنترلر به پورت‌های جلو متصل می‌شود و مابقی تجهیزات را می‌توان به پشت کامپیوتر متصل کرد. می‌توان بسته به فضای در دسترس، کیس کوچک Trident را عمودی یا افقی قرار داد.

به خلاصه‌ای از مشخصات محصول توجه فرمایید:

مشخصات Trident، کامپیوتر گیمینگ قدرتمند MSI