کمپانی کوالکام طراح و تولیدکننده‌ی تراشه‌های گوشی و تبلت، سیستم جدیدی به اسم Clear Sight برای دوربین دوگانه‌ی گوشی‌ها معرفی کرده است. کلیر سایت برای بزرگ‌نمایی آپتیکال نظیر دوربین LG G5 یا iPhone 7 Plus طراحی نشده؛ بلکه مقصود اصلی آن افزایش کیفیت عکاسی است، درست نظیر دوربین دوگانه‌ای که هوآوی در گوشی P9 با همکاری Leica تعبیه کرده است. دقت کنید که کلیر سایت شامل ماژول سخت‌افزاری که دو دوربین در آن تعبیه شده و همین‌طور الگوریتم‌های نرم‌افزاری برای ترکیب تصاویر است.

در روش کوالکام، یکی از دوربین‌ها تصویر رنگی تهیه می‌کند و حسگر دوربین دوم، عکس‌های سیاه و سفید. مزیت حسگر سیاه و سفید این است که میزان جذب نور آن چهار برابر بیشتر از حسگر معمولی است. به این ترتیب جزئیات بیشتری ثبت می‌شود و تصویر نویز کمتری دارد.

در نهایت تصویر دو حسگر ترکیب می‌شود. ترکیب به کمک پردازش تصویر قدرتمند کوالکام یعنی Spectra با سرعت و دقت عالی انجام می‌شود. این پردازشگر تصویر در تراشه‌های رده‌اول S820 و S821 پیاده‌سازی شده و در نتیجه کلیر سایت کوالکام ویژه‌ی گوشی‌های رده‌اول است. بدون پردازشگر تصویر اسپکترا، تصاویر در یک لحظه ثبت نمی‌شوند و نمی‌توان ترکیب جالبی به دست آورد.