ایسوس دو کیبورد مکانیکی جدید به نام سری ROG Claymore برای گیمرهای حرفه‌ای طراحی کرده که بخش اعدادشان جداشدنی است و طبق معمول، تنظیمات نرم‌افزاری کاملی برای نورپردازی و کلیدهای آن پیش‌بینی شده است. در ادامه با این کیبوردهای جالب بیشتر آشنا می‌شویم.

ایسوس امروز کیبورد مکانیکی جدیدی به اسم ROG Claymore را به خانواده‌ی RoG که برندی خاص برای محصولا گیمینگ این کمپانی است، اضافه کرد. این کیبورد جالب اولین کیبورد مکانیکی است که بخش اعداد (نام‌پد) آن جدا می‌شود. ایسوس از کلیدهای مکانیکی Cherry MX استفاده کرده و نور پس‌زمینه، RGB کامل است. به این ترتیب می‌توان هر رنگ و طرحی را برای نور پس‌زمینه انتخاب کرد. این کیبورد از Aura Sync RGB LED پشتیبانی می‌کند، ویژگی جالبی که مدتی است در محصولات گیمینگ ایسوس استاندارد شده و به کمک نرم‌افزار، می‌توان نورپردازی موس، کیبورد، هدست و حتی فن‌های داخل کیس و نوارهای LED روی مادربورد را هم‌زمان تغییر داد.

ویژگی جالب دیگر این کیبورد، کلیدهایی برای کنترل فن‌های کیس گیمینگ است. البته این ویژگی مختص مادربوردهای کیمینگ ایسوس است. بخش نام‌پد را می‌توان جدا کرد و در سمت چپ یا راست قرار داد، به این ترتیب نقش آن کلیدهای ماکرو (انجام چند دستور پیاپی برنامه‌ریزی شده در بازی‌ها) است و البته می‌توان به عنوان کلیدهای جهت و ... از آن استفاده کرد.

ایسوس نسخه‌ی ارزان‌تر یعنی Claymore Core را هم طراحی و تولید کرده که فاقد نام‌پد جداشدنی است.

دقت کنید که کلیدهای چری ام‌ایکس، محصول کمپانی آلمانی چری ام‌ایکس است. ایسوس از هر چهار رنگ استفاده کرده و هر رنگ برای امری خاص مناسب است. کم‌صدا برای تایپ، پرصدا و با حس کلیک برای بازی‌ها و ... . همه‌ی انواع عمر مفید بالاتر از ۵۰ میلیون بار کلیک دارند و از تکنولوژی Anti-Ghosting برای تمام کلیدها استفاده شده و می‌توان تمام کلیدها را هم‌زمان فشار داد؛ بدون آنکه کلیدی شناسایی نشود! نور پس‌زمینه‌ی هر کلید جداگانه قابل تنظیم است.

ایسوس حافظه‌ی فلش داخلی در کیبورد قرار داده که ۶ پروفایل کاربری در آن ذخیره می‌شود. به کمک نرم‌افزار ساده و کاربردی ROG Armoury می‌توان نورپردازی و ماکروها را برای کلیدها تعریف کرد و با انتخاب یک پروفایل، به سرعت همه‌چیز را برای بازی متفاوتی، تغییر داد! به کمک این حافظه، حتی تعداد دفعات فشار دادن کلیدها هم محاسبه می‌شود. مشخصات کامل را در جدول زیر مرور کنید: