امروزه جذابیت بازی‌های کامپیوتری و موبایلی بر کسی پوشیده نیست. بعید است کسی تابه‌حال این بازی‌ها را امتحان نکرده باشد. از نمونه‌های ساده مثل کندی کراش تا بازی‌های سنگین با گرافیک سنگین و جزئیات زیاد که توجه عاشقان دنیای بازی را مجذوب خود می‌کند. اما شاید کمتر کسی انتظار داشته باشد که یک کشیش به‌خاطر اعتیاد به بازی موبایل دستگیر شود. اگر این خبر عجیب کنجکاوی شما را برانگیخت، درادامه این مطلب با ما همراه باشید.

به گزارش ۷۲۴پرس و به نقل از Gamespot، در خبری عجیب اعلام شد کشیش یکی از کلیساهای کاتولیک ایالت پنسیلوانیا به‌دلیل خرج کردن بخشی از عواید کلیسا برای انجام بازی‌های ویدیویی دستگیر شده است!
در طول دهه‌های گذشته شاهد چندین رسوایی در کلیساها بودیم، اما شاید این اولین موردی باشد که پای یکی از محبوب‌ترین بازی‌های ویدیویی هم درمیان است. براساس خبر منتشر شده کشیشی به نام لارنس کوزاک در  ۲۵ آوریل سال جاری میلادی در شهر پاتستاون واقع در ایالت پنسیلوانیا دستگیر شده است. این کشیش متهم به صرف بیش از چهل هزار دلار پول از وجوه و عواید کلیسای سنت توماس مور است. براساس این گزارش ظاهرا این کشیش این پول را برای انجام بازی‌های موبایلی همچون کندی کراش (Candy Crush) و ماریو کارت (Mario Kart) صرف کرده است.

بازی کندی کراش- 724press.com

اسقف اعظم فیلادلفیا در نوامبر سال  ۲۰۲۲ پس از انجام تحقیقات داخلی به این مسئله پی برد که این کشیش رقم‌های نجومی را از کارت اعتباری کلیسا برداشت و خرج بازی کرده است. آنها در واکنش به این اقدام او را از محل کارش اخراج کردند. البته بازه این اتهامات از سپتامبر سال  ۲۰۱۹ تا جون سال  ۲۰۲۲ است و دراین بین این کشیش بخشی از بودجه کلیسا را هم صرف خرید هدایایی برای دخترخوانده خود کرده است.

این کشیش در گفتگو با بازرسان ضمن پذیرش صرف پول برای بازی‌های موبایلی اعلام کرد که در همان زمان هم به‌دنبال گرفتن مشاوره برای رفع مشکل اعتیاد خود به این بازی‌ها بود، هرچند او هرگونه استفاده عمدی از بودجه کلیسا را قویا رد کرد. به گزارش ۷۲۴پرس، او در توضیح صرف هزینه از کارت‌های اعتباری کلیسا گفت که این مسئله به این دلیل رخ داده است که  این کارت‌ها روی تلفن همراه او ثبت شده بودند.

کارت اعتباری- 724press.com

به گزارش فیلادلفیا اینکوایرر، سوابق مالی به‌دست آمده نشان می‌دهد که کشیش کوزاک تاکنون ده هزار دلار از وجوه صرف شده را پس داده است. او همچنین پس از برکناری از سمت خود، چکی به مبلغ هشت هزار دلار را به محل کار سابق خود ارسال کرده و همراه با چک یادداشت عذرخواهی برای جانشین خود در این کلیسا نوشته و به تلاش‌های خود برای بازپرداخت مبلغ صرف شده به کلیسا اشاره کرده است. کوزاک هم‌اکنون به قید وثیقه آزاد است و وکیل او در گفتگویی اعلام کرد درحال بررسی اتهامات وارد شده به موکل خود بوده و قصد دارد طی روزهای آینده با دادستان درباره این پرونده گفتگو کند.

مطلب مرتبط:  معرفی  بازی Vikings: An Archer’s Journey

آیا این خبر عجیب برای شما هم غافلگیرکننده بود؟ آیا شما هم به انواع بازی‌های ویدیویی و موبایلی وابستگی شدید دارید؟ نظر شما در مورد اعتیاد به بازی چیست؟ خوشحال می‌شویم شنونده نظرات شما عزیزان باشیم.