رسانه های مختلف جهان، کماکان در حال انعکاس اخبار حمله موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مواضع داعش در سوریه هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی 724، خبر حمله موشکی سپاه پاسداران در رسانه‌های مختلف جهان به صورت گسترده‌ای بازتاب داده شد ولی هم چنان سعودی ها، سکوت معنا داری را دارند.

خبرگزاری اسپوتنیک در گزارشات خود از این حملات نوشت: این حمله ایران علیه مواضع تروریستی داعش، یک سیلی بود؛ سیلی که آنها خوردند تا صدایش به دیگران برسد.

این خبرگزاری افزود: ایران با این حملات نشان داد که زین پس جواب تهدید را تهدید می‌دهد و اهل عقب نشینی نیست.

 سی ان ان این حملات را نخستین حملات موشکی زمین به زمین در خاک سوریه از ابتدای بحران، دانست و به نقل از «ریک فرانکونا»، تحلیلگر مسائل نظامی گزارش داد: «انتخاب اهداف بسیار جالب است. آن‌ها می‌گویند که شلیک‌های صورت گرفته به سوی همان افرادی بوده که حملات تهران را برنامه‌ریزی کرده‌اند؛ ولی از سوی دیگر این حملات موجب تقویت تلاش‌های کنونی ارتش سوریه می‌شود».

آسوشیتدپرس این حملات سپاه ایران علیه داعش را پاسخ متقابل به اقدامات اخیر داعش در پارلمان و حرم املام خمینی (ره) برشمرد و گفت: ایران با هر طرفی که حملاتی انجام دهد، رفتار مشابهی انجام می‌دهد.

گاردین به شهادت 18 نفر در حملات تروریستی داعش در تهران اشاره کرد و افزود: ایران با این موشک ها، شهر دیرالزور که تحت کنترل داعش را مورد حمله قرار داده است.

روزنامه الاخبارلبنان حملات موشکی ایران را پاسخی به پیام های شدیدالحن واشنگتن دانست و آورده است که رهبر انقلاب در ایران دروغ های ترامپ را تهدیدهای توخالی برشمرده و به آنها اهمیت نمی‌دهد.

نیویورک‌تایمز در گزارش خود آورده است که این حملات موشکی از فاصله طولانی صورت گرفته که هدف آن رساندن پیامی برای اسرائیل، عربستان سعودی و ایالات متحده عربی بوده است.

رادیو بین‌الملل فرانسه این حملات موشکی ایران را بی سابقه دانست و گفت: پرتاب موشک های میان برد، افراطی های سوریه را مورد هدف قرار داده است.

شبکه الجزیره قطر این اقدام ایران را پیامی برای عبور ایران از خط قرمز ها در موارد لزوم دانست.

شبکه المیادین لبنان سعی در پوشش لحظه به لحظه این حملات داشت و در گزارشات خود آورده است که این حمله موشکی به دیرالزور، بریا آمریکایی ها، حامی پیام بوده است.

الرأی الیوم شلیک موشک های بالستیک ایران به سمت دیرالزور را حامی پیامی برای تکفیری ها برشمرد و نوشت که معاون سابق عربی آفریقایی وزارت امور خارجه، امیر عبدالهیان آن را یک واکنش نرم توصیف کرده است.

خبرگزاری تاس روسیه نوشت: سپاه ایران با دقت بالایی با هدف نابودی تروریست های دیرالزور، دست به این حملات زده است.

خبرگزاری «اینترفکس» روسیه به نقل از آسوشیتدپرس گفته است: سپاه پاسداران پرتاب شش موشک بالستیک به خاک دیرالزور را در پاسخ به اقدامات اخیر داعش در تهران انجام داده است.

روزنامه «نیزاویسیمایا گازیتا» به نقل از رسانه های ایرانی نوشت: سپاه پاسداران ایران این حملات را از استان های کردستان و کرمانشاه انجام داده است.

روزنامه «کامرسانت» نوشت: در حمله ایران علیه تروریست های دیرالزور از موشک های بالستیک با برد متوسط استفاده شده است.

روزنامه اینترنتی «گازیتا.رو» در مطلبی نوشت: هدف ایران از این حمله تاکنون مشخص نیست، و "بوریس روژین" کارشناس نظامی در گفتگو با این روزنامه اظهار کرده است: بیان هدف واقعی ایران از این حمله، مشکل است و ایران در صدد است تا با این حرکت یک پل ارتباطی زمینی با سوریه و عراق ایجاد و نیروهای طرفدار ایران را به یکدیگر وصل کند.

هفته نامه اشپیگل در مطلبی به این خبر پرداخته و نوشت: ایران مواضع داعش در سوریه را بمباران کرد و این انتقامی برای حملات تروریستی اخیر این گروه در تهران بود. این هفته نامه آلمانی به نقل از خبرگزاری تسنیم نوشت که سپاه پاسداران شب گذشته موشک هایی را به مواضع داعش دردیرالزور شلیک کرد که به گفته سخنگوی سپاه انتقامی برای حملات تروریستی هفتم ژوئن داعش در تهران بود.

هفته نامه اشپیگل همچنین به حملات تروریستی اخیر در تهران اشاره کرد که در آن 17 نفر کشته و بیش از 40 نفر مجروح شدند و نوشت: داعش مسئولیت این حملات تروریستی را بر عهده گرفت.

دویچه وله  آلمان نیز خبر حمله موشکی سپاه به مواضع داعش در دیرالزور سوریه را پوشش داده و نوشت: ایران بعد از حمله تروریستی اخیر داعش در تهران این گروه تروریستی را تهدید به انتقام کرده بود. حالا سپاه پاسداران این وعده انتقام خود را عملی کرد.

این رسانه آلمانی همچنین با استناد به سخنان یک مقام ارشد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نوشت: این حمله همچنین هشداری به تروریست ها و حامیان آن ها است که دیگر مرتکب چنین اقداماتی نشوند؛ وگرنه جاده جهنم در انتظار آن ها خواهد بود. دویچه وله همچنین از پرتاب این موشک های میان برد از پایگاه هوایی در غرب ایران خبر داد.

نشریه "فوکوس" آلمان نیز در مطلبی به خبر حمله موشکی ایران به مواضع تروریست های تکفیری در سوریه پرداخته و نوشت: ایران برای انتقام از حملات تروریستی داعش که در 7 ژوئن در تهران رخ داد مواضع این گروه های تروریستی در سوریه را هدف حملات موشکی خود قرار داد.

این نشریه آلمانی به نقل از خبرگزاری تسنیم و با استناد به سخنان سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نوشت  که  ریختن هیچ خون پاکی بدون پاسخ باقی نمی ماند.

این رسانه آلمانی همچنین با استناد به اعلان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نوشت: این حمله مجازاتی برای تروریست های جنایتکار و همچنین هشداری به طرفداران آن ها بود که این گونه حملات را تکرار نکنند.

روزنامه "فرانکفورتر آلگماینه سایتونگ" آلمان نیز خبر حمله موشکی سپاه پاسداران به مواضع داعش در سوریه را پوشش داده و نوشت: ایران به عنوان انتقام از حملات تروریستی حدود دو هفته پیش داعش در تهران مواضع این گروه تروریستی در شرق سوریه را بمباران کرد. بر اساس اطلاعات سپاه پاسداران بسیاری از تروریست ها در این حمله موشکی کشته شدند.

این روزنامه آلمانی همچنین از پرتاب این موشک های میان برد از غرب کشورمان و پایگاه هوایی کرمانشاه و کردستان خبر داده و نوشت: این اولین بار بود که ایران  اقدام به حمله موشکی علیه مواضع تروریست ها در سوریه کرد.

روزنامه "پاسایر نویه پرسه" آلمان هم به نقل از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی حملات موشکی سپاه به مواضع داعش را انتقام ایران از این گروه تروریستی ارزیابی کرد.

روزنامه "فرانکفورتر روند شای" آلمان هم در خبری از انتقام ایران از حملات تروریستی اخیر داعش در تهران با حملات موشکی به مواضع این گروه تروریستی در دیرالزور سوریه خبر داده و نوشت: بخش های زیادی ازاین منطقه سوریه تحت کنترل تروریست های داعش قرار دارد.

رویترز در گزارش خود نوشت: سپاه پاسداران ایران به تلافی حملات تروریستی تهران، اقدام به شلیک موشک‌های زمین به زمین از غرب کشور به شرق سوریه کرد.شبکه خبری سی‌ان‌ان هم به بازتاب این خبر پرداخت و گزارش داد که ایران حمله تروریستی به پارلمانش را با شلیک موشک به مقر تروریست‌ها پاسخ داد.

 خبرگزاری شینهوا چین به پوشش این خبر پرداخت و نوشت: ایران مقر تروریست‌ها در دیرالزور را با موشک‌های  میان‌برد هدف قرار داد.

روزنامه صهیونیستی هاآرتص نیز این خبر را منعکس کرده و نوشت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اولین  استفاده عملیاتی از موشک‌های خود به دیرالزور حمله کرد.

روزنامه صهیونیستی جروزالم‌پست هم سریعا این خبر را منعکس کرد و نوشت: ایران گروه‌های شبه‌نظامی در شرق  سوریه را موشک‌باران کرد.

خبرگزاری فرانسه و بسیاری از رسانه‌های غربی به پوشش سریع این خبر پرداختند، اما نکته قابل توجه این بود که برخی رسانه‌ها عربی به ویژه العربیه عربستان که معمولا اخبار ضدایرانی را سریعا پوشش می دهند، تا لحظه تنظیم این گزارش هنوز حمله ایران به مواضع تروریست‌ها را حتی در شبکه‌های اجتماعی خود پوشش نداده‌اند.

این در حالی بود که العربیه در زمان حملات تروریستی در تهران، چندین ساعت قبل اینکه داعش رسما مسئولیت آن حملات را برعهده بگیرد، گزارش داد که داعش این حملات را برعهده گرفته است.