واکنش و تحلیل رسانه های جهان نسبت به حمله موشکی سپاه علیه داعش

رسانه ها

 حمله موشکی سپاه ایران در برابر مواضع اخیر داعش در تهران بازتاب زیادی در رسانه‌های جهان داشت و پوشش اخبار و تحلیل‌های مربوط به آن در راس اخبار مهمترین رسانه‌های خارجی قرار گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی 724، حمله موشکی سپاه پاسداران به مقر تروریست های داعشی در دیر الزور واکنش رسانه های مختلف جهان را در پی داشت.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران به دنبال حملات اخیر داعش در تهران ، چندین موشک از غرب ایران به سمت دیر الزور سوریه شلیک کرده است.

خبرگزاری اسپوتنیک نوشت: سپاه ایران، مواضع تروریستی در شرق سوریه را با موشک های زمین به زمین، هدف قرار داد.

خبرگزاری ترند با انتشار گزارشی تحت عنوان «ایران انتقام حملات تروریستی داعش را با حمله موشکی گرفت»، نوشت: سپاه ایران به تکفیری های داعش در سوریه حمله کردند.

پایگاه اینترنتی هیل آورده است که حملات ایران به سمت داعش به دنبال حملات اخیر تروریستی داعش صورت گرفته است.

فرانس پرس با بیان اینکه سپاه ایران روز یکشنبه با پرتاب چندین موشک، پایگاه های تروریستی منطقه دیر الزور در سوریه را هدف قرار داده است، گزارش داد: سپاه پاسداران با انتشار بیانیه ای مسئولیت این حمله را بر عهده گرفته  و آورده است که این حملات در راستای تلافی حملات اخیر تروریست ها به مجلس و مرقد امام خمینی (ره) صورت گرفته است.

شبکه راشاتودی گزارش داد که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تعدادی موشک زمین به زمین از استان های کرمانشاه و کردستان به دیر الزور سوریه پرتاب کرد که در اثر این حملات موشکی تعداد زیادی از تروریست های منطقه کشته و خسارات مادی زیادی را به آنها وارد کرده است.

 شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان در پایگاه اینترنتی خود نوشت که اقدام جدید سپاه، نخستین حملات موشکی گزارش شده از خاک ایران به خاک سوریه از زمان آغاز جنگ داخلی این کشور از 2011 به این سو است؛ این پایگاه به بیانیه سپاه پاسداران در خصوص حملات موشکی به سوریه اشاره کرد و نوشت: در این عملیات، چندین موشک زمین به زمین میان برد از پایگاه های سپاه در استان کرمانشاه، نیروهای تکفیری در دیرالزور در شرق سوریه هدف قرار گرفته است.

سی ان ان همچنین آورده است که ایران با اصطلاح «تکفیری»، داعش را توصیف کرده است. گفتنی است که ایران در مبارزه دولت اسد علیه نیروهای داعش که مرکز آن در رقه است، حامی دولت سوریه بوده است.

شبکه الجزیره انلگیسی در گزارش این حملات تروریستی خود آورده است که، سپاه پاسداران اعلام کرده بود که هیچ خون پاکی بدون پاسخ نمی ماند. 

پایگاه اینترنتی نشریه نیویورک پست نوشت: ایران به تلافی حملات تهران مواضع داعش را در سوریه هدف قرار داد.

پایگاه اینترنتی نشریه صهیونیستی هاآرتص گزارش داد: ایران با موشک هایی با برد ۸۰۰ کیلومتر خاک سوریه را هدف قرار داد. موشک های ایران پس از عبور از خاک عراق خاک سوریه را هدف قرار دادند.

پایگاه اینترنتی نشریه معاریو رژیم صهیونیستی نوشت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران مواضع داعش در منطقه دیر الزور در شرق سوریه را هدف حملات موشکی خود قرار داد. 

خبرگزاری اتریش (آپا) به حمله موشکی ایران به مواضع تروریست های داعش پرداخت و نوشت که سپاه پاسداران ایران یک‌شنبه شب با موشک های خود به مواضع تروریست‌های داعش در سوریه حمله کرد. همچنین دیگر رسانه های اتریش از جمله روزنامه استاندارد نیز به درج خبر حمله موشکی ایران به مواضع تروریست های داعش در سوریه پرداختند.

پایگاه اینترنتی نشریه صهیونیستی اسرائیل نشنال‌نیوز گزارش داد: ایران از موشک‌های میان‌برد شهاب سه در حمله به مواضع داعش در سوریه استفاده کرد.

نشریه فرانسوی فیگارو نوشت: ایران برای نخستین بار از خاک خود و با موشک مواضع داعش را در خاک سوریه هدف قرار داد. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران یک‌شنبه مواضع داعش را در دیرالزور با چندین فروند موشک هدف قرار داد. منطقه دیرالزور عمدتا در اختیار گروه تروریستی داعش است. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران اعلام کرده است این حمله موشکی را در تلافی حمله تروریستی داعش در تهران انجام داده است. ایران در عراق و سوریه در کنار دولت های این کشورها در مبارزه با گروههای شورشی قرار گرفته است اما این نخستین بار است که ایران از خاک خود مواضع گروه داعش را هدف قرار می دهد. این موشک های میان برد از استانهای غربی کشور یعنی کرمانشاه و کردستان شلیک شدند. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران با انتشار بیانیه ای اعلام کرد در این حمله موشکی شماری زیادی از تروریست ها کشته شدند و تسلیحات و تجهیزات نظامی آنها نابود شد. سپاه اعلام کرد هدف این حمله پایگاه فرماندهی و محل تجمع تروریست ها در دیرالزور در شرق سوریه بود. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران وعده داده بود انتقام حملات تروریستی داعش در تهران را خواهد گرفت.

خبرگزاری ایتارتاس درباره حمله موشکی سپاه پاسداران به مراکز تروریست ها در دیرالزور نوشت: نظامیان ایرانی به پایگاه‌های تروریست‌ها در شرق سوریه حمله موشکی کردند. در این عملیات مراکز تجمع تروریست ها در حومه شهر دیرالزور توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هدف قرار گرفت.

خبرگزاری رویترز گزارش داد: ایران روز یکشنبه با شلیک موشک به شرق سوریه پایگاه‌های گروه‌های شبه نظامی در آن منطقه را به تلافی حملات تهران هدف قرار داد.

در ادامه این گزارش آمده است: سپاه پاسداران با موشک های میان برد زمین به زمین خود از غرب ایران منطقه دیر الزوردر شرق سوریه را هدف قرار داد که منجر به کشته شدن «تعداد زیادی» از تروریست ها و از بین بردن تجهیزات و سلاح های آنها شده است. این موشک ها مقر و مراکز تجمع تروریست‌های تکفیری و مرکز ساخت خودروی بمب گذاری شده را هدف قرار داده اند.  

پایگاه اینترنتی گلوبال نیوز نوشت: ایران به تلافی حملات داعش به مجلس خود مواضع این گروه را در شرق سوریه هدف حملات موشکی خود قرار داد.

پایگاه اینترنتی کانال هفت تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد: حمله موشکی ایران به مواضع داعش در شرق سوریه پیامی به دشمنانش در منطقه از جمله عربستان سعودی و اسرائیل و همچنین به آمریکا است.   

شبکه خبری بی.بی.سی گزارش داد: روابط عمومی سپاه پاسداران ایران اعلام کرد که منطقه دیرالزور در شرق سوریه را هدف حمله موشکی قرار داده است. در بیانیه این سازمان آمده که هدف از این حمله "تنبیه تروریست‌های جنایتکار" بوده و به انتقام حمله به مجلس و آرامگاه آیت‌الله خمینی انجام شده است. این حمله هفدهم خرداد صورت گرفت و باعث کشته شدن ۱۸ نفر شد. پس از این حمله سایت خبری "اعماق" وابسته به داعش ویدیویی را از این حمله منتشر کرد که نشان می‌داد مهاجمان به زبان عربی صحبت می‌کنند.

در ادامه این گزارش آمده است: این نخستین بار است که سپاه پاسداران به صورت رسمی انجام عملیات نظامی را در سوریه اعلام می‌کند.

مطالب مرتبط:

واکنش و تحلیل رسانه های جهان نسبت به حمله موشکی سپاه علیه داعش

Top

۷۲۴پرس در شبکه‌های اجتماعی

Close

برای اطلاع از آخرین اخبار و مقالات سایت، ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید