امام خامنه ای در جمع خانواده های شهدا و مدافعین حرم، با بیان اینکه مقامات کاخ سفید، ایران را نشناخته اند و بی تجربه اند، گفت: «هنگامی که مقامات تازه کار کاخ سفید تو دهنی بخورند، حساب و کتاب دستشان می‌آید».

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی 724، رهبر معظم انقلاب در جمع مرزبانان، خانواده های شهدا و مدافعان حرم گفتند: از آنجا که شهدا حق حیات بر این کشور دارند، مردم باید خود را زیر بار منت شهدا بدانند.

ایشان به تهدیدات اخیر آمریکا علیه ایران شاره کردند و اظهار کردند: مقامات آمریکایی اهل گزافه گویی‌اند و می‌دانند که نمی‌توانند به این ملت سیلی بزنند؛ بلکه از ایران سیلی می‌خوردند.

حضرت آیت الله خامنه‌ای شهادت را معامله خدا با انسان و یک «مرگ تاجرانه» دانستند و گفتند در این معامله خداوند، جان از بین رفتنی انسان را با سعادت اخروی خریداری و به او قدرت شفاعت می دهد.

ایشان شهادت، جهاد، صبر و استقامت را از جمله ارزش های شهادت برشمردند و گفتند: همچنین صبر و استقامت خانواده‌های شهدا در از دست دادن فرزندانشان، از ارزش های والایی برخوردار است که متاسفانه برخی در راستای اهداف دشمن  و برای گرفتن این ارزش‌ها، قلم فرسایی میکنند.

مقام معظم رهبری با بیان اینکه گزافه گویی آمریکا در خصوص ایران، حرکت جدیدی نیست، خاطرنشان کردند: با انبوه توطئه هایی که آمریکا تاکنون داشته است، بازهم هیچ غلطی نتوانسته است بکند. 

ایشان با اشاره به سخنان مقامات آمریکایی در خصوص تغییر نظام اسلامی، تأکید کردند: زمانی که انقلاب اسلامی نهالی تازه روییده بود، آمریکا نتوانست به آن آسیبی بزند، و همواره تاکنون سرشان به سنگ خورده است و زین پس هم همینگونه خواهد بود.

رهبر انقلاب اسلامی، مقامات جدید کاخ سفید را بی‌تجربه و تازه‌کار خواندند و تأکید کردند: این افراد بی‌تجربه، ملت و مسئولان ایران را نشناخته اند و هنگامی که تو دهنی بخورند، آن زمان متوجه خواهند شد، حساب و کتاب چیست!

حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: سردمداران امریکا، از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی در تلاش برای ساقط کردن نظام جمهوری اسلامی ایران بودند، اما کسانی که چنین حسرتی داشتند، این آرزو را به گور بردند و از این پس نیز همین‌گونه خواهد بود.

ایشان تأکید کردند: همه اعم از دشمنان، دوستان با اخلاص و دوستانی که برخی مواقع دلشان می لرزد، بدانند جمهوری اسلامی مستحکم و با اقتدار کامل ایستاده و دشمنان نمی توانند به ملت ایران سیلی بزنند بلکه ملت به آنها سیلی خواهد زد.

رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه ارزش شهدا باید در جامعه معلوم باشد، در تجلیل از نقش شهیدان مدافع حرم گفتند: اگر شهیدان مدافع حرم نبودند، امروز باید با «عناصرِ فتنه‌گر، خبیث و دشمن اهل‌بیت(ع)» در شهرهای ایران می‌جنگیدیم، زیرا آنان قصد داشتند از مرزهای عراق وارد ایران شوند اما جلوی آنها گرفته شد و تار و مار شدند و اکنون نیز در عراق و سوریه به‌طور کامل در حال ریشه‌کن شدن هستند.

حضرت آیت الله خامنه‌ای، امنیتِ کنونی کشور را مرهون مدافعان حرم و مدافعان مرزهای ایران دانستند و افزودند: امنیت مرزها و شهرهای کشور به برکت تلاشهای مرزدارانی است که با همه وجود از ایران دفاع، و همچنین از ورود مواد مخدر جلوگیری می‌کنند، البته این تلاشها به‌خوبی دیده نمی‌شود و مرزداران و شهدای مرزی، مظلوم هستند.

ایشان، شهیدانِ فعالیت‌های امنیتی و اطلاعاتی را از جمله دیگر فداکاران در تأمین امنیت و جلوگیری از اقدامات تروریستی و کشته‌شدن مردم بی‌گناه خواندند و گفتند: خدمت به کشور فقط تأمین آب و نان نیست بلکه بالاتر از آن، تأمین امنیت است و شهیدان و مدافعان حرم و مرزها و شهرهای کشور، با تأمین امنیت، حق حیات بر گردن کشور دارند.

حضرت آیت الله خامنه‌ای با تأکید بر لزوم قدردانی از شهیدان و خانواده‌های آنان، خاطرنشان کردند: همه زیر بار منت شهیدان هستیم و هر کس در جهت فراموش شدن یاد شهیدان یا اهانت و بی‌اعتنایی به خانواده‌های آنان کاری انجام دهد، در واقع به کشور خیانت کرده است.

در پایان این دیدار، نماز مغرب و عشاء به امامت رهبر انقلاب اسلامی اقامه شد و حاضران روزه خود را همراه با ایشان افطار کردند.