حیدر العبادی: عراق دروازه جنگ ایران و آمریکا نخواهد شد/ درجنگی که برایمان منفعت داشته باشد شرکت می‌کنیم

نخست‌وزیر عراق

نخست‌وزیر عراق طی سخنانی عراق را خواستار تفاهم و گفت‌وگو دانست و عنوان کرد: درگیری های منطقه ربطی به کشور ما ندارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی 724، به نقل از الفرات نیوز، حیدر العبادی، با بیان اینکه برخی کشور ها به دنبال تبدیل عراق به میدان جنگ بین المللی هستند، گفت: درگیری های منطقه را نمیتوان به این کشور ربط داد و اجازه بوجود آمدن دروازه ای برای جنگ بین آمریکا و ایران را نخواهیم داد و تنها درصورتی که جنگی برای عراق منفعت داشته باشد آماده ورود خواهیم بود.

العبادی درخصوص برگزاری همه‌پرسی اقلیم کردستان عراق برای استقلال اظهار کرد: این موضوع منفعتی برای این اقلیم ندارد و کشورهای ایران و ترکیه نیز از انجام این همه پرسی رضایت ندارند؛ چرا که برای هردو کشور سودی نخواهد داشت.

وی ازسفر سه روزه اش به عربستان، کویت و ایران از روز یکشنبه تاسه شنبه خبرداد و افزود: این سفر از قبل برنامه‌ریزی شده و هیچ  گونه ارتباطی به بحران جدید در کشورهای حاشیه خلیج‌فارس ندارد.

نخست‌وزیر عراق از سخنان ایاد علاوی درخصوص قطر انتقاد و اظهار کرد: عراق قصد ورود در این بحران ها را ندارد و ایاد علاوی با انتقاد از قطر تنها به دنبال راضی نگه داشتن مصر بود که سخنانش از نظر ما مورد تایید نیست و نمی‌توانند این سخنان را به موضع عراق ربط دهند.

 

مطالب مرتبط:

حیدر العبادی: عراق دروازه جنگ ایران و آمریکا نخواهد شد/ درجنگی که برایمان منفعت داشته باشد شرکت می‌کنیم

فیلم‌های مورد علاقه‌ی روسای جمهور آمریکا

توصیه‌ها و خاطرات گردشگران خارجی در مورد سفر به ایران

دولت آینده آمریکا توافق هسته ای با ایران را بازبینی می‌کند

Top

۷۲۴پرس در شبکه‌های اجتماعی

Close

برای اطلاع از آخرین اخبار و مقالات سایت، ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید